01 cze 2021

Powstał nowy, darmowy szlak na Gubałówkę!

Powstał nowy, darmowy szlak na Gubałówkę!
fot. Adam Brzoza/PKL

Koniec perypetii związanych z płatnym wejściem na Gubałówkę.

 

Trwały one od 2018 roku, kiedy to na popularnej trasie biegnącej wzdłuż kolejki postawiono kasę biletową, wkrótce nieco wyżej pojawiła się zresztą kolejna. W kwietniu 2021 roku właściciele gruntów zażądali również likwidacji czarnego szlaku prowadzącego przez Gładkie. Gdy wydawało się, że sprawy utknęły w martwym punkcie i trudno będzie znaleźć zadowalające wszystkich rozwiązanie, wspólnymi siłami PKL, PTTK i miasta Zakopane wytyczono nowy szlak turystyczny. Trasa wiodąca tuż przy kolejce spod jej dolnej stacji będzie całkowicie darmowa.

– Zależy nam na jak najlepszych doświadczeniach osób odwiedzjących Zakopane i dobrym wizerunku miasta, które jest gościnne dla wszystkich. PKL jest operatorem turystycznym, działającym w wyjątkowych lokalizacjach. W Zakopanem prowadzimy m.in. ośrodek na Gubałówce, na którą można dojechać koleją linowo–terenową oraz dotrzeć udostępnionym przez PKL szlakiem — mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula zapowiada natomiast, że trwają starania nakierowane na ponowne udostępnienie szlaku przez Gładkie.

Tagi: Gubałówka szlak turystyka Zakopane


Powiązane artykuły