13 sty 2020

Planują protest na Zakopiance! Najprawdopodobniej w terminie PŚ w skokach w Zakopanem

Planują protest na Zakopiance! Najprawdopodobniej w terminie PŚ w skokach w Zakopanem

Do olbrzymich utrudnień komunikacyjnych na Zakopiance może dojść w ostatni weekend stycznia.

 

Wszystko za sprawą protestu planowanego przez mieszkańców Krzyszkowic, wsi położonej nieopodal Myślenic. Ma on związek z brakiem działań dotyczących przebudowy skrzyżowania Zakopianki z drogą powiatową w tym miejscu. Mieszkańcy Krzyszkowic mają olbrzymie problemy z włączeniem się do ruchu, szczególnie skrętem w lewo w kierunku Myślenic, łączącym się z koniecznością przecięcia jezdni Zakopianki. Na mocy uchwały z listopada 2019 roku w Myślenicach powstać ma węzeł bezkolizyjny (likwidacja świateł), co jeszcze bardziej skróci jakiekolwiek przestoje w ruchu samochodowym w Krzyszkowicach.

Mieszkańcy chcą również poprawy bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych. „Krzyszkowice to jedna z niewielu miejscowości, gdzie aby pokonać pieszo zakopiankę przechodzi się przez przejście dla pieszych pozbawione sygnalizacji świetlnej. Pędzące samochody stwarzają w tym miejscu dla pieszych duże zagrożenie. Niejednokrotnie przedostanie się na drugą stronę drogi wygląda jak slalom między tyczkami” – piszą. Mimo obietnic ze strony władz, nie mogą doczekać się konkretnych działań w tym miejscu.

25 stycznia mieszkańcy planują „spotkać się” na przejściu dla pieszych na Zakopiance. „Chcemy tym sposobem, zwrócić uwagę kierowców, lokalnego samorządu, władz wojewódzkich i zarządcy drogi na niebezpieczny problem, z którym walczymy każdego dnia. Wyjdźmy wszyscy na pasy – chcemy wreszcie bezpiecznie żyć” – tłumaczą swoją decyzję.

Protest zbiegnie się czasowo z powrotami i wyjazdami na ferie zimowe oraz Pucharem Świata w skokach narciarskich w Zakopanem.

fot. Marta Koch

Tagi: komunikacja Krzyszkowice protest transport Zakopane zakopianka


Powiązane artykuły