22 sty 2017

Zwycięstwo Kamila Stocha w Zakopanem! Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce

Zwycięstwo Kamila Stocha w Zakopanem! Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce

Dzięki świetnemu drugiemu skokowi Kamil Stoch awansował z szóstego na pierwsze miejsce zawodów Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi.

 

Po pierwszej serii w najlepszej dziesiątce było aż czterech Polaków. Szóstą pozycję zajmował Stoch (130,5 m), tuż za nim plasowali się kolejno Piotr Żyła (132,5 m), Dawid Kubacki (129,5 m) i Jan Ziobro (130 m). Różnice punktowe w czołówce były bardzo niewielkie, co zwiastowało olbrzymie emocje w finałowej serii. Nikt nie sądził chyba, że z tak pięknym finałem.

Ponownie bardzo dobrze spisali się w niej Kubacki (128,5 m) i Żyła (128 m). Prawdziwą klasę potwierdził po raz kolejny Kamil Stoch. Polak uzyskał w trudnych warunkach 131 metrów, co pozwalało mu z każdym kolejnym skokiem przesuwać się w kierunku podium. Gdy nie zdołał go wyprzedzić nawet trzeci po pierwszej serii Michael Hayboeck, realna stała się walka o zwycięstwo. Andreas Wellinger i Richard Freitag lądowali odpowiedno na 133. i 131. metrze, jednak przez mniejszą bonifikatę punktową za wiatr uplasowali się za Stochem. Piękny sen stał się faktem, 29-latek z Zębu wygrał czwarty z rzędu konkurs w Zakopanem!

Żyła zajął ostatecznie 6., a Kubacki 8. miejsce.

fot. Michał Adamowski, www.adamowski.com.pl

 

Tagi: Dawid Kubacki Jan Ziobro Kamil Stoch Piotr Żyła skoki narciarskie sport Wielka Krokiew Zakopane


Powiązane artykuły