04 mar 2017

Mamy złoto! Polscy skoczkowie mistrzami świata!

Mamy złoto! Polscy skoczkowie mistrzami świata!

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich ze złotym medalem Mistrzostw Świata w Lahti.

 

Od samego początku sobotni konkurs drużynowy układał się dla nas wyśmienicie. Polacy prowadzili już po skoku pierwszego w naszych szeregach Piotra Żyły. W kolejnych próbach świetnie spisali się również Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch. Po pierwszej serii biało-czerwoni mieli aż 17,4 pkt przewagi nad Austrią i 18,8 nad Niemcami.

W drugiej serii kluczową rolę w zawodach zaczęły odgrywać warunki pogodowe. Fantastycznie wykorzystał je Norweg Johann Andre Forfang, z wynikiem 138 metrów bijąc rekord skoczni. Gorzej spisał się Austriak Manuel Fettner (121 m), zaś swój skok kompletnie zepsuł Niemiec Stephan Leyhe, uzyskując zaledwie 103,5 metra. Nerwowo było przed próbą drugiego w naszej drużynie Kubackiego, który z powodu silnego wiatru aż dwukrotnie ściągany był z belki startowej. Ostatecznie Polak wytrzymał presję i w trudnych warunkach uzyskał 119 metra, co pozwoliło Polakom zdecydowanie powiększyć przewagę nad resztą stawki. Wynosiła ona w tym momencie już 28,6 pkt nad Austrią i 31,9 pkt nad Norwegią. Upragnione złoto było coraz bliżej.

Wiele zależało od skoku Macieja Kota, który spisał się jednak bardzo dobrze. Wynik 121,5 metra pozwolił utrzymać bezpieczną przewagę i już tylko jeden krok dzielił nas od zwycięstwa. Ten krok wykonał nie kto inny jak Kamil Stoch, uzyskując 124,5 metra i pieczętując złoty medal dla reprezentacji Polski! Drugie miejsce zajęli Norwedzy, trzecie przypadło Austriakom.

fot. Michał Adamowski, www.adamowski.com.pl

 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, SUBSKRYBUJ TATROMANIAKA!

 

Nie od dziś wiadomo, że Facebook bywa zawodny, a publikowane tam treści nie zawsze docierają do wszystkich obserwujących. Zachęcamy zatem do zapisania się do subskrypcji, dzięki której będziecie powiadamiani mailowo o najnowszych ciekawych akcjach, produktach i promocjach na Tatromaniaku. Co więcej, dla subskrybentów przewidujemy specjalne kody rabatowe i inne dodatkowe korzyści. Obiecujemy nie zaśmiecać Wam za bardzo skrzynek, a macie pewność, że nic Was nie ominie 🙂

Aby dołączyć do subskrypcji, wypełnij poniższy formularz.
 

 

 

 

Tagi: Mistrzostwa Świata skoki narciarskie sport


Powiązane artykuły