19 sty 2015

Zbierają na wyjazd w Tatry. Wytrwałość godna podziwu

Zbierają na wyjazd w Tatry. Wytrwałość godna podziwu

Podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży nie ustają w dążeniu do realizacji wyznaczonego celu, jakim jest wspólny wyjazd w Tatry. Idzie im coraz lepiej, nadal potrzebują jednak Waszego wsparcia i otuchy.

 

Na początku października 2014 roku Marcin Różański, opiekun w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży zgłosił się do nas z prośbą o udostępnienie apelu. Dotyczył on prośby o pomoc w zebraniu ubioru (głównie butów górskich) dla grupy chłopców – podopiecznych ośrodka, którzy rozpoczęli starania o wspólny wyjazd w Tatry. O początkach całej historii czytaj TUTAJ

Apel spotkał się z dużym zainteresowaniem z Waszej strony, obejmującym zarówno wsparcie finansowe, jak i dobre słowo. Obie formy dodały chłopcom sił do dalszych starań o realizację wyznaczonego celu. W listopadzie Marcin Różański wystosował na łamach Tatromaniaka specjalne podziękowanie dla osób, które wspomogły projekt.

Kilka dni temu otrzymaliśmy kolejną wiadomość od Pana Marcina z informacją o postępach w zbiórce. Dla porządku przypominamy o co dokładnie chodzi w całej akcji: 

W tym roku szkolnym grupa chłopców z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży przystąpiła do programu oszczędnościowego, którego efektem finalnym ma być wyjazd w Tatry w czerwcu 2015 roku. Chłopcy w ramach grupy wychowawczej podpisali porozumienie, w którym zobowiązali się do odkładania 40 % z każdej zarobionej sumy pieniędzy do „kopert”. Każdy z nich w ten sposób powinien oszczędzić minimum 250 zł. Chłopcy w naszym Ośrodku mają możliwość zarobienia pomagając społeczności lokalnej w drobnych pracach przy gospodarstwach domowych. 
 
Na chwilę obecną chłopcy łącznie uzbierali około 1900 zł – z zakładanych 2500 zł, z czego czterej chłopcy uzbierali już całą wymaganą, minimalną kwotę. Za uzbierane przez nich pieniądze zamierzamy pokryć koszt biletów kolejowych ze Szczecina do Zakopanego i z powrotem. Reszta będzie dla chłopców, jako tzw. „kieszonkowe”. Do projektu przystąpiło 10, którzy oszczędzają od początku października 2014 roku.
 
Oprócz tego chłopcy angażują się w formy zarobku grupowych pieniędzy. Jesienią zbierali kasztany, a od początku roku szkolnego biorą udział w zbiórce elektrośmieci. W ten sposób uzbieraliśmy około 700 zł. Szacujemy, że na wyjazd potrzebujemy około 7 000 zł.
 
Jesienią zaapelowaliśmy na portalu miłośników gór „Tatromaniak.pl” o sprzęt w góry dla chłopców. Oprócz butów i odzieży otrzymaliśmy również 1000 zł od indywidualnych sponsorów, za co szczerze dziękujemy darczyńcom. 
 
Program ma na celu nauczyć chłopców oszczędności, pracowitości, szacunku do pracy oraz konsekwentnego dążenia do, w tym przypadku, długoterminowego celu. Wycieczka natomiast umożliwi naszym podopiecznym wyjazd z Ośrodka, do atrakcyjnego krajoznawczo i przyrodniczo regionu, co na co dzień nie jest możliwe przez możliwości finansowe naszej placówki.
 
W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani proszę o kontakt mailowy na adres marcinxrozanski@gmail.com, albo pod numer telefonu: 530 000 766, w celu omówienia formy wsparcia.
 
Dziękuję w imieniu chłopców i swoim za dotychczasową pomoc materialną, ale również za dobre słowo, które dodaje otuchy, by z projektu nie rezygnować. 
 
Z górskim pozdrowieniem
Marcin Różański, wychowawca
 
Raz jeszcze dołączamy się do apelu. Jest Was wielu, macie swoje możliwości, kontakty. Każda forma pomocy na pewno się przyda!
fot. Łukasz Piotrowski
 

Tagi: apel pomoc Tatry wyjazd zbiórka


Powiązane artykuły