02 paź 2014

Zbierają na wyjazd w Tatry. Potrzebne męskie buty trekingowe

Zbierają na wyjazd w Tatry. Potrzebne męskie buty trekingowe

Podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży pracują, aby zarobić na wyjazd w Tatry. Potrzebują także sprzętu, głównie odpowiednich butów do chodzenia po górach.

 

Z prośbą o pomoc zwrócił się do nas opiekun młodzieży, Marcin Różański. Publikujemy jego apel do wszystkich Tatromaniaków:

„Jestem wychowawcą w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży (powiat policki, woj. zachodniopomorskie). Na co dzień pracuję z chłopcami 14-18 lat, którzy trafili do naszego ośrodka na mocy postanowienia sądu rodzinnego. W tym roku zaproponowałem chłopcom dążenie do celu długoterminowego (co w ich przypadku, z ich nawykami jest dosyć trudne) – odkładamy na wyjazd w Tatry. Z grupy 11-osobowej tylko 2 chłopców nie przystąpiło do tej akcji. U nas w ośrodku chłopcy mają możliwość zarobienia pieniędzy np. poprzez pomaganie społeczności lokalnej przy drobnych pracach, zbieranie kasztanów, zbieranie elektrośmieci, etc. Umowa między mną i chłopcami jest taka, że z każdego zarobku chłopcy odkładają 40%. Chcę, by minimalnie każdy z nich uzbierał 300 zł, by z tych pieniędzy pokryć transport i coś jeszcze zostawić na drobne wydatki. Resztę kwoty zamierzam uzbierać wśród sponsorów, aby wystarczyło na nocleg i wyżywienie.

Szanowni Tatromaniacy. Mam do Was ogromny apel. Przyjmę (oczywiście za darmo, albo symboliczną złotówkę) buty męskie trekingowe w rozmiarach: 2×45, 2×44, 3×43, 2×42. Ma się rozumieć, że mogą być to używane buty, ale nadające się do użytkowania w górach (nie Rysy, ale Tatry Zachodnie jak najbardziej). Mogę pokryć koszty wysyłki (choć nie mam na taki gest przewidzianego budżetu). Potrzeba mi 10 par. Cel szczytny, związany bardzo z resocjalizacją młodzieży (tym param się na co dzień).”

W sprawie dodatkowych informacji i chęci przekazania obuwia prosimy o kontakt mailowy z Marcinem Różańskim: marcinxrozanski@gmail.com

Popierając ideę resocjalizacji poprzez góry podpisujemy się pod apelem i prosimy o udostępnianie go wśród znajomych.

 

fot. Łukasz Piotrowski

Tagi: apel obuwie pomoc resocjalizacja Tatry wyjazd


Powiązane artykuły