10 kw. 2022

Wyjazd w góry – gdzie warto odpocząć?

Wyjazd w góry – gdzie warto odpocząć?

Góry to jedne z najbardziej niezwykłych tworów natury. Dla wszystkich takie same i dla każdego… zupełnie inne. Wymagające szczyty, spokojniejsze trasy w dolinkach, karczmy i restauracje, w których wieczory upływają zdecydowanie za szybko… góry łatwo jest pokochać. Zobacz, gdzie warto udać się na wypoczynek, by dokładnie pasował on do Twoich zainteresowań i oczekiwań!

 

Tatry

To zdecydowanie najbardziej rozpoznawalne pasmo górskie w Polsce, mieszczące się na naszej granicy ze Słowacją. Ich popularność bierze się z przeróżnych możliwości spędzania wolnego czasu – od najbardziej wymagających górskich szczytów, przeznaczonych dla prawdziwych wyjadaczy, do spokojniejszych tras, zapewniających kapitalne widoki, ale przeznaczonych także dla tych, którzy nie mają aż takie doświadczenia czy chęci na trudniejsze trasy. To jeden, choć oczywiście nie jedyny powód, dlaczego wyjazd w góry jest tak popularny o każdej porze roku. Dla jednej osoby, par czy rodzin. Po prostu łatwo znaleźć tu swój wymarzony odpoczynek, niezależnie od tego, jaki dokładnie on jest.

Wybierając hotel w Tatrach, warto wcześniej przemyśleć, jak ma wyglądać nasz relaks. Jeśli planujemy długie spacery, to z pewnością przyda się pobyt ze śniadaniem, a jeśli naszym marzeniem jest odprężyć się w sposób pasywny, to warto wybrać hotel ze strefą Wellness lub strefą SPA. Odpowiednio zaplanowany pobyt i dopasowana oferta noclegowa pozwolą zaoszczędzić, rezygnując z niepotrzebnych udogodnień lub zastępując je tymi, które na pewno nam się przydadzą i pomogą znakomicie się odprężyć.

Innym, równie ciekawym wyborem, może okazać się hotel w Białce Tatrzańskiej, zapewniający idealną równowagę, między komfortem i spokojem, a bliskością Tatr. Dobrym pomysłem spędzania czasu w tych rejonach jest oczywiście wycieczka na szczyt Kotelnicy Białczańskiej, gdzie prawdziwa wyprawa – piesza lub rowerowa – może się dopiero zacząć. Na samym szczycie znajduje się karczma ze wspaniałym tarasem widokowym – zdecydowanie warto na chwilę usiąść i kontemplować piękno otaczających nas gór. Białka Tatrzańska to także bliskość Term i naprawdę wiele możliwości spędzania czasu.

Pieniny

Oczywiście nocleg w górach to nie tylko wspomniane Tatry i najbliższe ich okolice. Górskie szczyty można bowiem znaleźć w wielu regionach południowej Polski. Wspaniałym miejscem, do którego warto się udać, by znaleźć spokojny wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody, są Pieniny. Nie są to tak duże góry jak Tatry (najwyższy szczyt – Wysoka ma “zaledwie” 1050 metrów), ale znajduje się tu wiele interesujących ścieżek górskich i wymagających tras. Ponadto Wąwóz Homole, trasa rowerowa “Velo Dunajec” i możliwość raftingu czy spływu przełomem rzeki, które urozmaicą każdy pobyt. Zdecydowanie mniejsza liczba turystów sprawia, że w Pieninach można odpocząć nieco spokojniej, jednocześnie nie rezygnując z niesamowitych górskich doznań. Najpopularniejsze miejsce wypoczynkowe, Szczawnica, to ciekawa miejscowość, idealna na odpoczynek dla dwojga lub całej rodziny – bliskość atrakcji, przy jednoczesnym spokoju, to dla wielu osób wymarzone wręcz połączenie. Wybierz odpowiedni hotel w Pieninach i przekonaj się, jak przyjemny może być odpoczynek w tych górach!

Jeśli szukasz innych możliwości odpoczynku, odwiedź stronę Emoti.pl, na której znajdziesz mnóstwo ciekawych ofert, pozwalających wypoczywać w różnych zakątkach Polski i Europy. Nastrój się na wypoczynek!

Tagi: góry noclegi Pieniny Tatry turystyka


Powiązane artykuły