20 maj 2015

Wielka galeria przy Krupówkach, Tatr już nie widać

Wielka galeria przy Krupówkach, Tatr już nie widać

Przy głównym deptaku Zakopanego trwa budowa betonowego kolosa, w którym mieścić się będzie galeria handlowa. Widok na Tatry już został zasłonięty.

 

Przez kilka lat przy oczku wodnym na Krupówkach turystów straszyła olbrzymia dziura. Teraz dziury nie ma, straszy natomiast co innego. To wielka betonowa konstrukcja, wyjęta niczym z centrum wielkiego miasta. Według planów działać tam ma galeria handlowa.

Rozwojem wydarzeń przerażeni zdają się być zarówno mieszkańcy Zakopanego, jak i turyści – przynajmniej ci, którzy nie przyjeżdżają tu na zakupy. Starosta tatrzański Piotr Bąk rozkłada jednak ręce – skoro inwetor posiada już pozwolenie na budowę, to „mleko się rozlało”. Pozwolenie to było wydawane na podstawie planu zagospodarowania przestrzennego uchwalonego przez miasto Zakopane. – Choćby nawet zdrowy rozsądek mówił, że to, co inwestor przynosi, nie zachowuje reguł architektury regionalnej, to jednak nie można odmówić pozwolenia na budowę. To by było przekroczenie swoich uprawnień – mówi w rozmowie z Radiem Kraków.

Betonowe, gigantyczne galerie, zasłonięty widok na Tatry, wszechobecna komercja i kicz – quo vadis Zakopane?

Źródło: www.radiokrakow.pl

Tagi: architektura galeria Krupówki Tatry Zakopane


Powiązane artykuły