22 cze 2020

Weszli na Rysy, Babią Górę i Śnieżkę…jednego dnia

Weszli na Rysy, Babią Górę i Śnieżkę…jednego dnia

Bardzo ambitny i ciekawy projekt zrealizowali w sobotę Rafał i Radek.

 

Wyzwanie polegało na zdobyciu trzech szczytów w ciągu 24 godzin. To samo w sobie pewnie nie byłoby tak wymagające gdyby nie fakt, że chodziło o…Rysy, Babią Górę i Śnieżkę, czyli najwyższe polskie szczyty Tatr, Beskidu Żywieckiego i Karkonoszy.  Oto jak przebieg tego szalonego dnia relacjonuje Rafał:

„Pierwszym szczytem były Rysy. Z Palenicy na szczyt i z powrotem wyszło trochę ponad 6 godzin. Powyższe zdjęcie wykonałem w trakcie trwającego 15 minut okna pogodowego. Cała trasa wbrew oczekiwaniom była bardzo przyjemna, trafiły się także zimowe warunki, śnieg zalegał na połowie trasy. Drugim szczytem na liście była Babia Góra. Tam pogoda była mniej łaskawa, lekka mżawka, na szczycie wiatr. Jednak cała trasa w obie strony została zrobiona w czasie 1 godziny i 55 minut. Nie można zapomnieć o jeździe autem. Całe szczęście nasza „korkostrada” czyli A4 była łaskawa i udało się ją przelecieć bez żadnego zatrzymania. I tym sposobem trafiamy na Śnieżkę. Szczyt który jestem w stanie wejść z zamkniętymi oczami, nie zliczę ile razy byłem na górze. Jednak to właśnie Śnieżka zrobiła wszystko żeby nam to wejście utrudnić. Wiatr oraz deszcz który towarzyszył nam od samego dołu, na ostatnim odcinku przybrał na sile i ostatnie 200m było walką o przetrwanie? Wszystko się skończyło dobrze, wróciłem cały i zdrowy do domu. Podsumowując, ciekawe wyzwanie, na pewno dające w kość, jednak satysfakcja była tego warta.”

Łączny dystans wyniósł 50 km po szlakach z sumą przewyższeń równą 3025 metrów, łączny czas 16 godzin i 12 minut. Gratulujemy!

Tagi: Babia Góra ciekawostki Rysy Śnieżka


Powiązane artykuły