04 lut 2020

Tak było dziś na Babiej Górze. Ratownicy GOPR uratowali dwie osoby (FILM)

Tak było dziś na Babiej Górze. Ratownicy GOPR uratowali dwie osoby (FILM)

Ku przestrodze zamieszczamy film prezentujący dzisiejsze warunki na Babiej Górze.

 

Trudne warunki turystyczne panują nie tylko w Tatrach, ale i innych pasmach górskich, w tym Beskidach. Na ich najwyższym szczycie, czyli Babiej Górze, wiał dziś silny wiatr, padał zacinający śnieg, a niski pułap chmur znacznie ograniczał widoczność.

W takich warunkach pomocy potrzebowała dwójka turystów, którzy nie byli w stanie samodzielnie wrócić z wycieczki. „Na pomoc wyruszył ratownik dyżurny z Markowych Szczawin, niewiele później, na wezwanie przesłane SMS-em, z Zawoi w kierunku poszkodowanych udało się 6 ratowników ochotników Sekcji Babiogórskiej GB GOPR. Mocno wychłodzonych turystów odnaleziono w rejonie Lodowej Przełęczy. Po zabezpieczeniu termicznym zostali sprowadzeni do schroniska na Markowych Szczawinach” – czytamy na profilu GOPR Beskidy.

Ratownicy przestrzegają przed wymagającymi warunkami i proszą o rozsądny dobór tras wycieczek. Uważajcie w Tatrach, gdzie obowiązuje 3. stopień zagrożenia lawinowego, ale również w rejonie Babiej Góry, Pilska czy innych beskidzkich szczytów.

Na kanale Listonosz na szczycie w serwisie Youtube opublikowany został film prezentujący dzisiejsze warunki na Babiej Górze. Dzięki uprzejmości autora zamieszczamy to nagranie:

Tagi: Babia Góra Beskidy bezpieczeństwo GOPR pogoda ratownictwo warunki


Powiązane artykuły