10 cze 2016

W Tatrach znaleziono rozczłonkowane zwłoki

W Tatrach znaleziono rozczłonkowane zwłoki

Do makabrycznego odkrycia doszło w rejonie Świstówki Roztockiej.

 

W okolicach Świstówki, pomiędzy Doliną Pięciu Stawów Polskich a Morskim Okiem natrafiono na szczątki człowieka. Jak informuje RMF FM, były one rozszarpane przez dzikie zwierzę, najprawdopodobniej niedźwiedzia.

– Uważałbym, z wiązaniem jakiegokolwiek zwierzęcia ze śmiercią tego człowieka – mówi Gazecie Krakowskiej Filip Zięba z TPN-u. – Z mojego doświadczenia wynika, że bardziej prawdopodobna jest śmierć z innego powodu, np. upadku. Wiosną wygłodniałe zwierzęta mogły natrafić na zwłoki – dodaje.

„Wszystko wskazuje na to, że zwłoki zostały zjedzone przez drapieżniki, być może niedźwiedzie, lisy, kruki, kuny. Nic nie wskazuje na to, że człowiek został zaatakowany przez zwierzę. Być może topniejący śnieg odsłonił ciało, którym zainteresowały się drapieżniki. Przypadki żerowania zwierząt na zwłokach nie są odosobnione, także w Tatrach.– czytamy w komunikacie wydanym przez Tatrzański Park Narodowy.

 
Zwłoki trafiły do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie poddane zostaną identyfikacji. W ich pobliżu znaleziono telefon komórkowy, który może ułatwić rozpoznanie ofiary. Policja ma już pewne przypuszczenia, dlatego ubrania pokazane zostaną rodzinie tej osoby. Pewność przynieść mają badania DNA.

 

Tagi: śmierć Świstówka Roztocka Tatry zwłoki


Powiązane artykuły