18 wrz 2014

Piękna pogoda w Tatrach

Piękna pogoda w Tatrach

Warunki w Tatrach wreszcie sprzyjają górskim wędrówkom. 

 

Dziś od rana świeci słońce. Temperatura powietrza nad Morskim Okiem wynosi 15,4 °C, zaś na Kasprowym Wierchu 6 °C. Choć po południu zachmurzenie może nieznacznie wzrosnąć, nie będzie padać.

Pięknie zapowiada się również piątek. W trakcie dnia może być jeszcze cieplej, do 8 °C na szczytach. Prognozy znów przewidują dużo słońca i brak opadów. Przebywający w Tatrach turyści z pewną dozą optymizmu planować mogą zatem dłuższe wycieczki. Nieco gorzej będzie chyba w sobotę – w godzinach popołudniowych może popadać.

Komunikat turystyczny Tatrzańskiego Parku Narodowego:

„W Tatrach panują dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej, jednak miejscami szlaki są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Szczególnie dużo błota jest w Dolinie Olczyskiej i Starorobociańskiej oraz na innych szlakach, gdzie trwają prace leśne związane z usuwaniem drzew. W partiach szczytowych Tatr w godzinach rannych szlaki mogą być oblodzone.
W związku z remontem szlaków niewielkie utrudnienia występują na odcinkach Wyżnia Przełęcz Kondracka – Kopa Kondracka oraz Rusinowa Polana – Gęsia Szyja.

 

Po wiosennych, ulewnych deszczach szlaki w wielu miejscach są podmyte i uszkodzone (m.in. z Doliny Chochołowskiej na Iwaniacką Przełęcz, z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Kozi Wierch). Prosimy o zachowanie  ostrożności.”
 
Piątek w Tatrach – obrazy z kamer TOPR:
 
 
 
www.kamery.topr.pl/kamery
 
 

Tagi: góry pogoda Tatry temperatura turystyka warunki


Powiązane artykuły