19 lip 2021

Noclegi w najlepszych lokalizacjach Zakopanego

Noclegi w najlepszych lokalizacjach Zakopanego

Rozpoczął się sezon letni, a wraz z nim problem, z jakim turyści odwiedzający Zakopane mierzą się od zawsze – gdzie wynająć pokój?

 

Sugerowanie się wyłącznie cenami może sprawić, że urlopowy wypoczynek spędzimy daleko od atrakcji w miejscu, o standardzie odbiegającym od naszych oczekiwań. Dlatego postanowiliśmy stworzyć krótki przewodnik po tym, na co zwracać uwagę podczas poszukiwań najlepszych noclegów w największym mieście Polskich Tatr. Wzięliśmy pod uwagę w głównej mierze lokalizację oraz dodatkowe udogodnienia, jakie doceniają goście hotelowi odwiedzający region. Warto mieć je na uwadze również w zimie – w końcu Zakopane nie bez powodu nazywane jest również zimową stolicą Polski.

Pomyśl o tym, czym dojedziesz na miejsce

Zanim zaczniemy myśleć o rezerwacji w hotelu, zastanówmy się, w jaki sposób chcemy dostać się do Zakopanego. Jeżeli korzystamy z oferty przewoźników autobusowych lub pociągu, na miejscu możemy wsiąść do taksówki, komunikacji miejskiej lub po prostu dojść do wybranego punktu w centrum. W tym wypadku warto więc sprawdzić odległość hotelu od przystanków i dworców. Jednak jeżeli decydujemy się, jak tysiące osób co roku, na dojazd własnym samochodem nie warto zdawać się na łut szczęścia w próbach znalezienia miejsca, w jakim można go postawić. Od razu sprawdźmy, czy wybrany obiekt ma parking wyłącznie dla gości. Dzięki temu będziemy mogli skupić się na wypoczynku, a nie staniu w korkach, wydawaniu pieniędzy na opłaty postojowe i denerwowaniu się tym, że nie mamy gdzie zostawić pojazdu.

Lokalizacja jest najważniejsza

Wypad w góry to dla nas szansa na odpoczynek od codziennych obowiązków. Większość turystów wyrusza w Tatry, aby móc obcować z przyrodą podczas pieszych wypraw w liczne punkty turystyczne na mapie regionu. Jednak równie istotna jest możliwość wygodnego korzystania z ofert restauracji, barów, sklepów i miejsc związanych z lokalną kulturą, takich jak Muzeum Tatrzańskie, Teatr Witkacego czy galerie. Jednym zdaniem – niewielka odległość do Krupówek wpływa na atrakcyjność miejsc noclegowych. Jeżeli chcemy cieszyć się spokojem i bliskością natury w połączeniu z rozrywkową ofertą miejscowych lokali, najlepiej dokonać rezerwacji na obrzeżach Centrum. W południowej części miasta znajduje się granica Tatrzańskiego Parku Narodowego, jednocześnie jest ona na tyle blisko, że pozwala na dotarcie pieszo zarówno do Wielkiej Krokwi, jak i najbardziej znanej ulicy Zakopanego w niecałe pół godziny, a także dojazd komunikacją miejską lub spacer do wjazdu na Kasprowy Wierch pomijając konieczność korzystania z przepełnionych parkingów. Położenie hotelu w takiej okolicy docenią zwłaszcza osoby, które czują potrzebę odcięcia się od zgiełku panującego na Krupówkach.

Odpowiedni standard hotelu

Każdy, kto choć raz był w górach, doskonale wie, że tatrzańska pogoda potrafi być kapryśna. Kiedy podczas urlopu zamiast wyłącznie słonecznych dni, kilka z nich okaże się deszczowych i pochmurnych standard hotelu, w jakim się zatrzymamy, będzie mieć duże znaczenie. Przebywanie na zewnątrz w niesprzyjających warunkach pogodowych wymusi wcześniejsze powroty, a więc konieczne stanie się zagospodarowanie czasu wewnątrz obiektu. Decydując się na noclegi w hotelach ze strefą SPA i basenem, łatwo zastąpimy wypoczynek na zewnątrz zabiegami pielęgnacyjnymi i aktywnościami, które pomogą nam się zrelaksować oraz przygotują do wznowienia turystycznych wypraw, kiedy pogoda na to pozwoli. Wysoki standard wiąże się też z wieloma ułatwieniami dla gości hotelowych – wspomniany parking, dobra restauracja w budynku, możliwość szybkiej i wygodnej rezerwacji na stronie internetowej oraz obsługa bonów turystycznych to tylko niektóre z nich.

Planując wyjazd do Zakopanego, poświęćmy więc czas na sprecyzowanie naszych wymagań względem hotelu. Bierzmy pod uwagę sposób, w jaki zwiedzamy oraz indywidualne upodobania nasze i towarzyszy podróży. Zdecydujmy się na obiekt, którego lokalizacja oraz dodatkowe udogodnienia zapewnią nam najlepsze warunki. Hotel Crocus posiada wszystkie opisane powyżej zalety związane z położeniem i ofertą. Ponadto proponuje również możliwość skorzystania ze strefy dziecięcej, wynajem domku, oraz organizację firmowych eventów. Rezerwacji można dokonać telefonicznie lub na stronie internetowej www.hotelcrocus.pl

Tagi: Hotel Crocus noclegi turystyka Zakopane


Powiązane artykuły