22 cze 2016

Namioty dla wymagających

Namioty dla wymagających

Jeździcie pod namiot lub chcecie zacząć? Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą ofertą marki Quechua, łączącej korzystne ceny i solidną jakość wykonania.

 

Namiot Arpenaz 2 (zdjęcie obok)

 

Gorąc w namiocie? A może budzi Cię palące słońce nawet przed 6 rano? Oto propozycja dla wygodnickich, którzy rozkoszując się pięknem natury na urlopie, chcą jednocześnie porządnie się wyspać i odpocząć – być może po raz pierwszy od dawna.

 

Namiot Fresh & Black w Gorcach / fot. Jan Adamiec

 

Innowacyjna linia namiotów Fresh & Black marki Quechua wyposażona jest w dwa systemy, które mają na celu zapewnić delikwentowi spokojny sen. Po pierwsze, Fresh. Jak sama nazwa wskazuje, koncept ten zapewnić ma świeżość, co w praktyce oznacza nie nagrzewanie się wnętrza namiotu oraz optymalny przepływ powietrza. W jaki sposób?

 

Biwak w Gorcach w bazie SKPG / fot. Jan Adamiec

 

Po pierwsze, mają one dodatkowe wywietrzniki – w zależności od modelu znajdują się one po bokach lub z tyłu. Oczywiście zapewnia to przepływ świeżego powietrza, tak bardzo potrzebnego o zadusznym poranku. Przede wszystkim jednak, w tropiku zastosowano dwie warstwy tkaniny – biały poliester oraz dwutlenek tytanu. Obie mają za zadanie odbijać światło. Powoduje to, że temperatura wewnątrz namiotu Fresh & Black może być – uwaga – nawet o 17 stopni Celsjusza niższa w porównaniu do klasycznego namiotu! Istna magia.

 

W okolicach Nowego Targu / fot. Jan Adamiec

 

Drugim innowacyjnym i wygodnym aspektem jest koncept Black, czyli zaciemniona sypialnia. Koniec pobudek o wschodzie słońca (chyba, że celowych..) – teraz możesz wstać o dowolnej godzinie. Niewykluczone, że o 10 rano pomyślisz, że jest zaćmienie słońca.

Dostępnych jest 7 modeli namiotów z linii Fresh & Black: dla 2, 3 oraz 4 osób. Są namioty montowane tradycyjnie, szybko rozkładane 2 Seconds oraz namioty nadmuchiwane. Wszystkie są z definicji namiotami kempingowymi, choć namioty Arpenaz (tradycyjnie rozkładane) mogą z powodzeniem służyć w niezbyt skomplikowanej turystyce, czyli na 2-, 3-dniowe wypady.

Oczywiście wszystkie namioty dostępne na decathlon.pl z dostawą gratis, bezterminowym zwrotem (z Kartą Stałego Klienta) oraz 2-letnią gwarancją.

 

Zobacz wszystkie namioty Fresh & Black

 

Tagi: biwak Decathlon namioty Quechua sprzęt turystyka


Powiązane artykuły