10 wrz 2020

Decathlon uruchamia Ruch Obrońców Gór

Decathlon uruchamia Ruch Obrońców Gór

Morskie Oko, Tarnica, Śnieżka – większość z nas odwiedziła te miejsca lub przynajmniej zna je ze słyszenia. Niestety, wraz z ich rosnącą popularnością coraz częściej pojawiają się w nich śmieci. To dlatego producent sprzętu sportowego i sieć sklepów Decathlon, od lat zachęcająca Polaków do eksplorowania górskich szlaków i doceniania majestatu gór, postanowiła zająć się tym problemem. Marka powołała właśnie do życia Ruch Obrońców Gór, czyli społeczność, dla której ważna jest troska o przyrodę. Pierwszą akcją w ramach ruchu będzie sprzątanie górskich tras. Ruszyło głosowanie, w którym wybrane zostaną szlaki do posprzątania. Do akcji może przyłączyć się każdy miłośnik turystyki.

 

19 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sprzątania Środowiska. W tym roku marka Decathlon także postanowiła przyłączyć się do tej ważnej akcji. W niedzielę niehandlową, 20 września, pasjonaci gór pracujący w Decathlonie, klienci sklepów oraz zaproszeni do współpracy ambasadorzy wyruszą na polskie szlaki, by pomóc w ich porządkowaniu – wszystko pod sztandarem Ruchu Obrońców Gór. Kim są Obrońcy Gór? To miłośnicy gór pracujący w Decathlon w całej Polsce oraz wszyscy ci, którzy kochają góry i chcą je chronić.

Na stronie https://obroncygor.decathlon.pl ruszyło głosowanie, w którym miłośnicy gór mogą wybrać szlaki do posprzątania. W sumie pracownicy Decathlon wraz z innymi chętnymi posprzątają pięć z nich. Swoje głosy można oddawać do 14 września. Do akcji może przyłączyć się każdy – zarówno bezpośrednio, udając się na sprzątanie szlaku (wybranego przez siebie lub wskazanego na stronie przez organizatorów), jak i pośrednio – udostępniając manifest dotyczący sprzątania gór i odpowiedzialnego zachowania na szlakach, który zostanie opublikowany na stronie projektu.

Dodatkowo, w sklepach Decathlon będzie można odebrać darmowy pakiet – worki i rękawiczki przydatnie podczas sprzątania świata oraz instrukcję z informacją, gdzie bezpłatnie pozostawiać śmieci zebrane w górach i lasach. Pracownicy Decathlonu, którzy nie mogą się wybrać w góry, w weekend 18-20 września będą sprzątać wokół sklepów Decathlon.

Tagi: akcja Decathlon przyroda śmieci


Powiązane artykuły