24 sie 2021

Jeleń zaatakował dziecko na drodze do Morskiego Oka (FILM)

Jeleń zaatakował dziecko na drodze do Morskiego Oka (FILM)

Zamieszczamy ku przestrodze nagranie z sytuacji, jaka miała miejsce w sobotę na szlaku do Morskiego Oka.

 

Każdego dnia w tym rejonie turyści próbują zbliżać się do zwierząt i robić sobie z nimi zdjęcia. Nie inaczej było w sobotę, a do zapozowania do fotografii z młodym jeleniem oddelegowane zostało dziecko. Tym razem nie wszystko poszło jednak tak, jak pójść miało.

„Zobaczyłem, że jeleń robi się nerwowy. Odszedłem 3-4 metry, wyciągnąłem telefon, a następnie wydarzyło się to” – pisze Olaf z Suchedniowa, który podzielił się z nami poniższym filmem. Widać na nim, jak zwierzę kopie chłopca, wyraźnie dając wyraz swojemu niezadowoleniu.

Dzikie zwierzę, nawet tak oswojone z ludźmi jak ten jeleń zawsze może się zachować w sposób nieprzewidywalny, na przykład kiedy się czegoś przestraszy lub zdenerwuje. Może wtedy świadomie lub niechcący zrobić krzywdę człowiekowi.” – mówi Jan Krzeptowski Sabała, przewodnik i edukator Tatrzańskiego Parku Narodowego. „Wyobraźmy sobie tą sytuację z udziałem dużego jelenia z wielkim porożem. Mogło by się nie skończyć na strachu. Dlatego zawsze powinniśmy zachowywać dystans w stosunku do dzikich zwierząt – dla ich i swojego bezpieczeństwa.” – dodaje.

Zobaczcie nagranie i sami wyciągnijcie wnioski:

Tagi: edukacja film jeleń Morskie Oko przyroda turyści zwierzęta


Powiązane artykuły