16 sie 2020

Do Góry Kulami! Ewa i Klaudia zdobywały dziś Tatry Zachodnie

Do Góry Kulami! Ewa i Klaudia zdobywały dziś Tatry Zachodnie

Przeczytajcie o niesamowicie inspirującym projekcie realizowanym przez Ewę i Klaudię.

 

W wieku 12 lat Ewa zachorowała na raka i straciła nogę. „Przez długi czas uczyłam się akceptacji siebie i nowego życia. Musiałam zrozumieć, że moja niepełnosprawność wcale mnie nie ogranicza, a szukanie wymówek nie wchodzi w grę.” – pisze. Przez kolejne lata odnosiła duże sukcesy w sportach siłowych, a dokładniej wyciskaniu sztangi leżąc i podnoszeniu ciężarów. Mimo niepełnosprawności zdobywa również…górskie szczyty! Robi to ze swoją przyjaciółką Klaudią.

Razem dziewczyny wymyśliły piękną inicjatywę „Do Góry Kulami”, której celem jest zebranie 78 tys. złotych na zakup dwóch wózków sensorycznych, które wesprą terapię dzieci leczących się onkologicznie w Przylądku Nadziei. Zbiórka środków prowadzona jest TUTAJ – gorąco zachęcamy do wsparcia jakąkolwiek kwotą!

Poprzez swoje wycieczki Ewa i Klaudia chcą również pokazać dzieciom walczącym z rakiem, że po chorobie też mogą żyć pełnią życia, realizować swoje marzenia i pasje. Jeśli tylko uwierzą w siebie i pokonają swoje lęki.

Na początku września dziewczyny chcą wejść na szczyt Szpiglasowego Wierchu (2172 m n.p.m.). Będzie to duże wyzwanie, do którego cały czas się przygotowują. Dziś udało im się razem zdobyć Grzesia i Rakoń w Tatrach Zachodnich! Wielkie gratulacje i powodzenia w realizacji projektu oraz zebraniu potrzebnej kwoty (mam nadzieję, że wspólnymi siłami się do tego przyczynimy)!

Tagi: Do Góry Kulami inspiracja motywacja niepełnosprawni zbiórka


Powiązane artykuły