03 wrz 2014

Biegiem na Wołowiec. Trasa Ultramaratonu Tatrzańskiego

Biegiem na Wołowiec. Trasa Ultramaratonu Tatrzańskiego

27 września odbędzie się Ultramaraton Tatrzański. Głównym wyzwaniem dla uczestników będzie wbiegnięcie na szczyt Wołowca.

 

Punkt startu znajduje się na w Parku Miejskim w centrum Zakopanego. Trasa prowadzi Krupówkami, a następnie czarnym szlakiem na szczyt Gubałówki. Stamtąd przebiega czerwonym szlakiem na Butorowy Wierch, po czym sprowadza szlakiem zielonym do Kir. Następnie dalej za zielonymi znakami doprowadza kolejno do Polany Huciska i Polany Chochołowskiej. Przy schronisku następuje zmiana koloru szlaku na żółty, prowadzący na szczyt Grzesia. Na grani trasa biegnie szlakiem niebieskim aż do Wołowca, skąd następuje odwrót i w dalszej kolejności zbieg z przełęczy Zawracie zielonym szlakiem i dnem Doliny Chochołowskiej z powrotem do Kir. Stamtąd Drogą pod Reglami (czarny szlak) doprowadza do wylotu Doliny Białego, by ulicą Grunwaldzką dotrzeć do mety w Parku Miejskim.
 
Dystans: 48 km
Różnica wysokości: 1746 m
 
Trasa biegu jest wymagająca technicznie. Trudności: ekspozycja, luźne skały, znaczne przewyższenia, zmienna pogoda.
 
Start: 27 września 2014, godz. 8:00
 
Organizator przewidział na trasie 7 punktów odżywczych: Butorowy Wierch, Kiry, Schronisko PTTK Dolina Chochołowska, pod Wołowcem, Schronisko PTTK Dolina Chochołowska, Kiry.
 
Szczegółowe informacje o imprezie dostępne są na stronie www.tatrafestbieg.pl
 
 
Trasa biegu. Opracowanie: Marcin Bukowski
 
 
Profil hipsometryczny trasy. Opracowanie: Marcin Bukowski
 
 
 
 
 

Tagi: bieg sport Tatry Ultramaraton Tatrzański Wołowiec


Powiązane artykuły