26 wrz 2014

Babie lato w Tatrach. Będzie ciepło i słonecznie

Babie lato w Tatrach. Będzie ciepło i słonecznie

Pięknie zapowiada się przełom września i października. Warunki w Tatrach wreszcie powinny sprzyjać długim górskim wędrówkom.

 

W najbliższym czasie pogodę w Polsce kształtował będzie wyż atmosferyczny. Przyniesie on znaczną poprawę warunków – dużo słońca i brak opadów. Termometry wskazywać będą ponad 20°C.

Piękna pogoda przywędruje także w Tatry. O ile w sobotę 27 września spodziewać się można jeszcze przelotnych opadów deszczu, to od niedzieli w górach panować będzie prawdziwe babie lato. Co najważniejsze, słoneczna pogoda utrzyma się przez kilka dni, co w ostatnich tygodniach nie zdarza się w Tatrach prawie wcale.

Na poziomie dolin temperatury sięgać powinny 15°C. Ciepło będzie także w wyższych partiach, do 10°C, a podmuchy wiatru nie będą zbyt silne i uciążliwe.

Przełom września i października zapowiada się zatem jako świetny czas na wyjazd w Tatry. Wszystkim mającym ku temu okazję życzymy wielu turystycznych wrażeń. Apelujemy jednak o zachowanie ostrożności – mimo słonecznej pogody, szlaki mogą być śliskie, a w zacienionych miejscach zalegać może śnieg.

 

Prognoza dla Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.), www.mountain-forecast.com

fot. Marcin Kęsek

Tagi: jesień pogoda prognoza słońce Tatry turystyka warunki


Powiązane artykuły