24 wrz 2015

Anna Figura z Zakopanego wygrywa Elbrus Race wśród kobiet!

Anna Figura z Zakopanego wygrywa Elbrus Race wśród kobiet!

Polka wbiegła na szczyt w czasie 4 godz. 22 minuty, zdobywając pierwsze miejsce wśród kobiet i trzecie w klasyfikacji generalnej.

 

Elbrus Race to zawody biegowe typu Skyrunning w szybkościowym wejściu na najwyższy szczyt Kaukazu i Europy (5642 m n.p.m). Trasa biegu to długość 12,2 km i 3242 metry (!) przewyższenia. Rekord w jej pokonaniu należy do innego zakopiańczyka, Andrzeja Bargiela, który w 2013 roku pokonał ją w 3 godziny 23 minuty.

Anna Figura wbiegła dziś na szczyt w niespełna godzinę dłużej, co traktować należy jako świetny wynik. Okazała się bezkonkurencyjna wśród kobiet, zajmując przy okazji trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Gratulujemy!

Przypomnijmy, że Ania to jedyna polska zawodniczka przyjęta do międzynarodowego Teamu Dynafit, wicemistrzyni świata w skialpinizmie (w sprincie), zwyciężczyni wielu zawodów skitourowych, przewodnik tatrzański. Pod koniec lipca wraz z Jackiem Żebrackim weszła na cztery najwyższe szczyty Tatr w niecałe 9 godzin – czytaj więcej. Okazała się również najlepsza wśród kobiet w tegorocznym Biegu Granią Tatr.

fot. Oficjalny profil Anny Figury na Facebooku

Tagi: Anna Figura bieganie Elbrus Elbrus Race sport


Powiązane artykuły