22 lut 2015

Ani śladu po zaginionych turystach, TOPR zawiesza poszukiwania

Ani śladu po zaginionych turystach, TOPR zawiesza poszukiwania

Mimo prowadzonej od świtu intensywnej akcji poszukiwawczej, nie udało się odnaleźć dwóch turystów, którzy zaginęli wczoraj w Tatrach.

 

Przypomnijmy, że poszukiwani to dwaj mężczyźni w średnim wieku. Wyruszyli wczoraj z Hali Gąsienicowej z zamiarem przejścia przez przełęcz Zawrat do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Na miejsce jednak nie dotarli, nie wiadomo co się z nimi stało. Kontakt z turystami urwał się ok. godziny 14, później ich telefony znajdowały się poza zasięgiem.

Akcję poszukiwawczą ratownicy TOPR rozpoczęli jeszcze wczoraj późnym wieczorem. Sprawdzono miejsca potencjalnego noclegu mężczyzn, jednak bez rezultatu. Dziś od samego rana w akcji brało udział kilkunastu ratowników oraz wykorzystywany przez TOPR policyjny śmigłowiec, który wystartował mimo silnego wiatru. 
 
Na parkingu w Brzezinach zlokalizowano należący do turystów samochód. W górach poszukiwania prowadzone były na bardzo rozległym terenie, obejmującym m.in. Halę Gąsienicową, Dolinę Pańszczycy, Dolinę Waksmundzką, Dolinę Roztoki i Dolinę Pięciu Stawów Polskich.
 
Niestety, mimo tak szeroko zakrojonej akcji nie udało się trafić na ślad zaginionych. Po godzinie 16 poszukiwania w dniu dzisiejszym zostały zawieszone.
 
fot. www.adamowski.com.pl
 

Tagi: akcja poszukiwania ratownictwo Tatry TOPR Zawrat


Powiązane artykuły