22 lip 2020

2 lata od zjazdu na nartach z K2. Red Bull publikuje nowy film! (WIDEO)

2 lata od zjazdu na nartach z K2. Red Bull publikuje nowy film! (WIDEO)

Równo dwa lata od spektakularnego wyczynu Andrzeja Bargiela – słynnego zjazdu na nartach ze szczytu K2 (8611 m. n.p.m.) udostępniono długometrażowy film opowiadający o kulisach wyprawy.

 

22 lipca 2018 roku Andrzej Bargiel zadziwił świat, wspinając się bez wspomagania dodatkowym tlenem na najtrudniejszy ośmiotysięcznik na Ziemi, górę K2 (8611 m n.p.m.), a następnie zjeżdżając ze szczytu na nartach. Równo dwa lata od niesamowitego wyczynu Polaka możemy zobaczyć poznać kulisy słynnej wyprawy w trwającym 65 minut filmie „K2: Pierwszy zjazd”. Dokument, symbolicznie – od 22 lipca 2020 roku, dostępny jest do obejrzenia na stronie redbull.pl/k2 i w bezpłatnej aplikacji Red Bull TV.

– Nasz film to opowieść o zjeździe na nartach z K2. Dokument pozwala zobaczyć więcej szczegółów – dowiedzieć się, jak bardzo skomplikowany był to proces. To fajna pozycja dla ludzi, którzy chcą się zainspirować – zobaczyć, że można realizować marzenia i trudne projekty. Trzeba włożyć w nie dużo pracy i przy tym wierzyć we własne cele. Z kolei ludzie, którzy interesują się górami, będą mogli zobaczyć Karakorum i K2 – górę od wielu, wielu lat działającą na wyobraźnię – mówi Andrzej Bargiel.

Tagi: Andrzej Bargiel film K2 Karakorum narciarstwo narty Red Bull


Powiązane artykuły