Obrazek użytkownika tatromaniak

Wybieramy SuperTatromaniaka - zgłoś swojego kandydata

fot. Marcin Jagiellicz

Ogłaszamy plebiscyt na SuperTatromaniaka - osobę, która świeci przykładem w górach.

 

Kogo szukamy? Na pewno nie osoby, która przeszła wszystkie szlaki i pokonała najtrudniejsze drogi wspinaczkowe. Nie osoby, która spędziła w Tatrach największą liczbę dni czy zrobiła najpiękniejsze zdjęcia. Szukamy kogoś, kto swoją postawą przypominał o tym, co w górach najważniejsze - CZŁOWIEK.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że dzisiejszy stosunek do chodzenia po górach u wielu turystów pozostawia wiele do życzenia. Dlatego chcemy kultywować te wartości, które na szlaku powinny być zawsze na pierwszym miejscu: życzliwość, otwartość na potrzeby innych, pomoc drugiemu człowiekowi - niekiedy kosztem realizacji własnych celów.

Jeśli podczas swoich wędrówek spotkaliście kogoś, kto swoją postawą zaimponował Wam i zasłużył na szacunek, napiszcie do nas. Wśród niezwykłych osób, których przecież w Tatrach nie brakuje, wspólnie wybierzemy i nagrodzimy SuperTatromaniaka. Na łamach portalu opublikujemy przesłane przez Was historie i kryjących się za nimi kandydatów, a następnie rozpoczniemy etap głosowania.

 

Na zwycięzcę czeka:

 3-dniowy pobyt dla dwóch osób w Kościelisku, ufundowany przez partnera portalu - MTB Hostel 

(do wykorzystania do 15 grudnia br., termin do ustalenia)

okolicznościowa koszulka i uznanie naszej społeczności :)

Dla trzech osób mamy również nagrody książkowe przekazane przez Wydawnictwo STAPIS (szczegóły poniżej).

 

Na Wasze zgłoszenia czekamy mailowo (redakcja@tatromaniak.pl) do końca września. Zgłoszenie powinno zawierać namiar na kandydata oraz opis sytuacji będący uzasadnieniem jego kandydatury.

Na początku października opublikujemy nadesłane historie i wspólnie wybierzemy SuperTatromaniaka.

To pierwsza tego typu akcja. Wychodzimy jednak z założenia, że pozytywne postawy należy promować, więc liczymy na Waszą kreatywność i aktywność :)

 

Sponsorzy akcji:

MTB Hostel w Kościelisku - ekologicznie czysta chatka położona w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego, schronienie dla aktywnych i chcących wypocząć wśród zieleni

 

Wydawnictwo STAPIS

 

Przekazane książki:

Hubert Jarzębowski - "CAROLUS VICTOR"

Heinrich Harrer - "WRACAM Z EPOKI KAMIENNEJ"

Magdalena Bujak-Lenczowska - "DZIENNIK HIMALAJSKI I INNE PISMA JAKUBA BUJAKA"

szczegółowe opisy tych pozycji znajdziecie TUTAJ