24 lip 2014

Zostaw samochód pod Nosalem, na Palenicę jedź za darmo

Zostaw samochód pod Nosalem, na Palenicę jedź za darmo

Tatrzański Park Narodowy uruchamia nowe połączenie do Palenicy Białczańskiej. Turyści wybierający się m.in. do Morskiego Oka będą mogli pozostawić samochód na parkingu pod Nosalem, a na miejsce dojechać darmowym autobusem z ekologicznym napędem.

 

Opłata za parking pod Nosalem wynosić będzie 20 zł, czyli tyle samo, co na Palenicy Białczańskiej. Turyści zaoszczędzą natomiast na kosztach dojazdu, gdyż za transport autobusem nie poniosą żadnych opłat. Jak wyjaśnia dyrektor TPN Szymon Ziobrowski, takie rozwiązanie pomoże zmniejszyć ruch samochodowy na wiecznie zatłoczonej drodze w kierunku Morskiego Oka. – W przypadku bardzo dużego ruchu policja może częściowo zamknąć drogę dla samochodów, wówczas przejazd będzie tylko dla komunikacji zbiorowej – dodaje dyrektor.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że autobus posiadał będzie napęd hybrydowy (napędzany jednocześnie silnikiem spalinowym i elektrycznym). Przyczynić ma się to do promocji ekologicznego transportu w Tatrach. Być może w przyszłych latach uda się wykorzystywać do powyższych celów pojazd napędzany wyłącznie elektrycznie.

Autobusy będą odjeżdżały z parkingu pod Nosalem o godzinach: 8.00, 9.30, 11.00, 14.15, 15.45 i 17.15, natomiast odjazd z parkingu na Palenicy Białczańskiej będzie się odbywał o godzinach: 8.45, 10.15, 11.45, 15.00, 16.30, 18.00. Przewidywany czas przejazdu: 30 min.

Źródło: www.tpn.pl

 

Tagi: autobus Nosal Palenica Białczańska parking Tatrzański Park Narodowy TPN transport


Powiązane artykuły