19 mar 2017

Zima w Tatrach nie odpuszcza! Na szczytach -16°C i świeży śnieg

Zima w Tatrach nie odpuszcza! Na szczytach -16°C i świeży śnieg

Wygląda na to, że na tatrzańską wiosnę przyjdzie nam jeszcze poczekać.

 

Wielu było już przekonanych, że sezon zimowy w Tatrach nieubłagalnie dobiega końca. Tymczasem Matka Natura zrobiła niespodziankę miłośnikom tej pory roku. W Tatrach spadł świeży śnieg, miejscami jest go nadal ponad 1,5 metra, dziś rano temperatura na Łomnicy wynosiła -16°C. Wieje mocny wiatr w porywach przekraczający prędkość 100 km/h, co dodatkowo potęguje poczucie zimna.

„Warunki do uprawiania turystyki pogorszyły się. Wszystkie szlaki przysypane są świeżą warstwą śniegu, pod którą występują oblodzenia. Przejście tych odcinków bez użycia podkładek antypoślizgowych lub raczków jest trudne i niebezpieczne. Na szlakach położonych w górnych partiach śnieg zalega na całej długości szlaków, miejscami jest bardzo twardy i zlodowaciały.” – ostrzega Tatrzański Park Narodowy.

Również na najbliższe dni zapowiadane są opady śniegu. Najmocniej sypać ma w nocy z wtorku na środę, wtedy w Tatrach przybyć może nawet kilkadziesiąt centymetrów białego puchu. Wygląda na to, że krokusy będą musiały jeszcze poczekać…

 

Aktualny widok na Dolinę Pięciu Stawów Polskich:

fot. http://kamery.topr.pl

Tagi: krokusy pogoda śnieg Tatry warunki zima


Powiązane artykuły