10 sie 2020

Ze szlaku prosto do basenów termalnych

Ze szlaku prosto do basenów termalnych

Za tobą kilometry wędrówki, cały dzień spędzony na szlaku. Nie czujesz nóg, a całe ciało masz obolałe. Marzysz tylko o tym, żeby po takim wysiłku porządnie wypocząć. Jest takie miejsce na Podhalu, gdzie nie tylko się zrelaksujesz, ale także zażyjesz zdrowotnych kąpieli. Tym miejscem są Termy BUKOVINA.

 

Nie więcej niż 10km od parkingu w Palenicy Białczańskiej, 16 km od kolejki na Kasprowy Wierch i 18 km od Zakopanego – to odległości, jakie dzielą nas od kompleksu basenów Termy BUKOVINA, gdzie można nie tylko wypocząć z całą rodziną, ale także zażyć zdrowotnych kąpieli i zrelaksować się w otoczeniu zieleni lasu.

Bukowina Tatrzańska to malownicza miejscowość położona u podnóża polskich Tatr, zachwycająca pięknymi krajobrazami i dziką przyrodą. To właśnie na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego, bogatego w liczne źródła wód mineralnych, powstały Termy BUKOVINA – jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenów geotermalnych w Europie.

Wody termalne w Termach BUKOVINA są doskonałym środkiem leczniczym oraz rehabilitacyjnym. Bukowiańskie baseny termalne pełne są ważnych dla zdrowia i ciała składników: sód (Na), wapń (Ca), chlor (Cl), potas (K), siarka (S), magnez (Mg) oraz chrom (Cr). Kąpiel w tak optymalnie zmineralizowanej wodzie wpływa korzystnie na cały organizm, a przede wszystkim na układ mięśniowo – kostny oraz układ sercowo – naczyniowy. Pomaga także eliminować bóle, stany zapalne, chroni przed chorobami serca i reguluje gospodarkę hormonalną organizmu. Mineralizacja wody w Termach BUKOVINA doskonale oddziałuje również na urodę; a relaks i zabawa w basenach termalnych, dzięki odpowiednio zbilansowanym minerałom, znakomicie wpływają na układ odpornościowy. Kiedy aura na zewnątrz nie sprzyja, kąpiel w wodach o temperaturze od 30 do 38°C wydaje się być idealnym pomysłem. Poza relaksem, w Termach BUKOVINA czeka na nas spora dawka rozrywki. Możemy skorzystać z 20 basenów wewnętrznych i zewnętrznych. Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie.

Gorące baseny

Rekreacyjny basen „Niebiesko Dolina” to coś dla tych, którzy szukają odprężenia. Goście Term BUKOVINA skorzystają w nim z leżanek z hydromasażem oraz dysz masujących kark i plecy. Panuje tu najwyższa temperatura wody, która zadowoli nawet najbardziej spragnione ciepła osoby. Ci, którzy stawiają na aktywny wypoczynek z pewnością chętnie wybiorą się do basenu pływackiego „Cepersko Płań”. Dzięki nieco chłodniejszej wodzie, można doskonalić w nim swoje zdolności pływackie i z powodzeniem poprawiać kondycję. Dodatkowo, pod taflą wody rozbrzmiewa muzyka. Z kolei „Jaskinia nad Porońcem” to część Term, która przypadnie do gustu zmarzniętym poszukiwaczom przygód. Można tu zachwycać się kaskadami w formie wodospadu, eksplorować grotę skalną, a także dać się ponieść jednej z rwących rzek obiektu – „bystremu potokowi”. Tym, którzy marzą o relaksującym masażu ciała, BUKOVINA oferuje „Bulgotnik”. Można w nim wymasować wszystkie partie ciała – od stóp po barki! Osoby oczekujące po wizycie w Termach pełnej rekreacji powinny choć na chwilę udać się do „Boniora Basisty”. Jest to największy basen wewnętrzny obiektu, który intryguje swoim kształtem.. Jednak niezwykła forma nie jest jego jedyną zaletą. Znajdziemy tu także dysze masujące, „grzybek wodny”, „gejzery”, a także ławki z hydromasażem.

Relaks w saunie

Poza licznymi atrakcjami wodnymi, warto też pomyśleć o chwili dla siebie w świecie saun, który zdecydowanie sprzyja idei wygrzewania się. Znajdziemy tu między innymi łaźnie parowe, sauny fińskie, kabinę na podczerwień, lakonium oraz strefę schładzania i wypoczynku. Warto zainteresować się tu wyjątkowymi seansami zapachowymi.

#BezpieczneTermyBUKOVINA

Od 6 czerwca Termy BUKOVINA są ponownie otwarte dla gości. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowa i sanepidu liczba osób jednoczasowo korzystających z takich obiektów, jak Termy BUKOVINA nie może przekraczać 75% maksymalnego obciążenia.

– Ten pierwszy miesiąc ponownego otwarcia możemy zaliczyć do udanych i mamy nadzieję, że to dobra prognoza na przyszłość. Termy BUKOVINA są fantastycznie przygotowane pod kątem bezpieczeństwa, zarówno dla gości, jak i naszych pracowników. Czas zamknięcia wykorzystaliśmy na prace renowacyjne – mówi Aleksandra Parzyszek, PR Specialist Term BUKOVINA.

Jakie są środki zabezpieczające przed zakażeniem COVID-19?

  • Od wejścia na teren recepcji na gości czekają specjalnie przygotowane plansze i oznaczenia z zasadami bezpieczeństwa.
  • Przed wejściem do recepcji obowiązuje dezynfekcja rąk.
  • Obowiązuje też zmiana obuwia już na terenie recepcji.
  • Wszyscy pracownicy Term BUKOVINA noszą obowiązkowe maseczki i przyłbice, a strefa kas oddzielona jest od gości osłoną z plexi.
  • Jest mnóstwo dozowników z płynem do dezynfekcji i oznaczone jednokierunkowe strefy ruchu przy wejściu do szatni.
  • Obowiązuje zachowanie minimum dwóch metrów odstępu od siebie i zalecenie płatności bezgotówkowej.
  • Maseczki obowiązują gości na terenie recepcji i we wszystkich miejscach poza samymi basenami.

Nasi goście czekali z utęsknieniem na moment, kiedy będą mogli zrelaksować się, korzystając ze zdrowotnych właściwości naszych wód termalnych. Zainteresowanie odwiedzeniem Term BUKOVINA jest spore. Mamy mnóstwo wiadomości i telefonów z pytaniami o godziny otwarcia, zasady bezpieczeństwa i możliwość rezerwacji na przyszłe terminy. Bardzo nas cieszył widok uśmiechniętych rodzin w basenach, na leżakach, odpoczywających w otoczeniu podhalańskiej natury – mówi Aleksandra Parzyszek. – Dokładamy wszelkich starań, by goście czuli się u nas bezpiecznie i mamy nadzieję, że będą do nas chętnie wracać – dodaje.

Pełną ofertę cenową i godzinową, a także możliwość kupienia biletów online znajdziecie na stronie: https://bit.ly/2CWURWN

Artykuł zamieszczony w ramach współpracy z partnerem portalu – Termami Bukovina.

 

Tagi: atrakcje Bukowina Tatrzańska relaks termy Termy Bukovina


Powiązane artykuły