09 sty 2021

Zakopane: Uszkodził samochód i uciekł. Ratownik TOPR prosi o pomoc w namierzeniu sprawcy (FILM)

Zakopane: Uszkodził samochód i uciekł. Ratownik TOPR prosi o pomoc w namierzeniu sprawcy (FILM)

Ratownik TOPR Rafał Mikler prosi o pomoc w odnalezieniu kierowcy, który uszkodził jego samochód i uciekł z miejsca zdarzenia.

 

Dnia 30 grudnia o godzinie 19:48 Rafał Mikler jechał swoją Dacią Duster ulicą Grunwaldzką w Zakopanem. Gdy dojeżdżał do Placu Niepodległości, zza zakrętu, z ulicy Orkana wyjechał inny pojazd, zjeżdżając ze swojego pasa ruchu i powodując zderzenie. Po chwili kierowca wycofał i uciekł z miejsca wypadku w górę ulicy Grunwaldzkiej, przy okazji niemal taranując kolejny samochód.

Pojazd sprawcy to coś jak WW Sharan, granatowy, na pewno na numerach KTT. Gościu wyglądał na pijanego, który ocknął się na moim samochodzie. Początkowo wyglądało to tak, że będzie skręcał na plac i się wytłumaczy, ale uciekł. Wyprzedzając komentarze typu dlaczego nie puściłem się w pościg za tym debilem, odpowiadam: z natury ufam ludziom, a uszkodzenia samochodu raczej nie pozwoliłyby na skuteczny pościg.” – pisze ratownik TOPR i Przewodnik Wysokogórski IVBV.

Zwracamy się z prośbą o kontakt do ewentualnych świadków zdarzenia lub podróżujących w ten wieczór ulicami Zakopanego kierowców, którzy mogli nagrać pojazd sprawcy na kamerce samochodowej. Kontakt: rmikler@topr.pl

Poniżej moment kolizji uchwycony na okolicznej kamerze:

Tagi: apel pomoc TOPR wypadek Zakopane


Powiązane artykuły