14 mar 2020

ZAKAZ przyjmowania turystów pod Tatrami – co warto wiedzieć

ZAKAZ przyjmowania turystów pod Tatrami – co warto wiedzieć

Zgodnie z najnowszym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia od dziś obowiązuje zakaz wynajmowania turystom miejsc noclegowych na terenie Polski.

 

13 marca wydano Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego. Rozdział 4. dokumentu dotyczy ograniczenia funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy. Czytamy w nim:

W okresie, októrym mowa w §1, ustanawia się czasowe ograniczenie:

1. Prowadzenia przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6marca 2018r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności:

(…)

g) związanej z prowadzeniem obiektów noclegowych turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 55.20)

Podklasa ta dotyczy obiektów noclegowych turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania.

„Dotyczy to wszystkich wynajmujących. Obiekty, które mają obecnie gości, powinni zwrócić im pieniądze za dni, których od niedzieli nie wykorzystają i powinni gości poprosić o wyjazd” – mówi Gazecie Krakowskiej Agata Wojtowicz z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

W polskich Tatrach zamknięte są szlaki, schroniska funkcjonują w bardzo ograniczonym stopniu (nie udzielają noclegów), kolejka na Kasprowy Wierch nie kursuje, na Podhalu zamknięte są wszystkie termy, muzea, galerie.

Tagi: koronawirus noclegi prawo przepisy turyści turystyka Zakopane


Powiązane artykuły