14 cze 2021

Od dziś nowe zasady wjazdu na Słowację! Ważne informacje dla turystów

Od dziś nowe zasady wjazdu na Słowację! Ważne informacje dla turystów

Od godz. 6.00 w dniu 14 czerwca 2021 roku zmianie uległy zasady wjazdu i zwolnienia z kwarantanny na terytorium Republiki Słowackiej.

 

Kraje całego świata podzielone zostały na strefy oznaczone różnymi kolorami, odpowiadające panującej w nich sytuacji epidemicznej. Polska znajduje się w strefie zielonej o niskim ryzyku.

Według informacji podanych na portalu www.gov.pl, dd dziś na terytorium Słowacji po obowiązkowej rejestracji na stronie https://korona.gov.sk/ehranica wjechać mogą wszyscy polscy obywatele, którzy:

a) posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19 nie starszym niż 72 h,

b) wjeżdżają z Austrii, Czech, Polski lub Węgier i posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu antygenowego na COVID-19 nie starszego niż 24 h, wykonanym w jednym z tych krajów lub na Słowacji,

c) posiadają dokument potwierdzający fakt, że w ciągu ostatnich 180 dni przebyli zachorowanie na COVID-19,

d) nie ukończyli 18 lat,

e) posiadają dokument potwierdzający fakt, że zostali zaszczepieni pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19 (AstraZeneca, Johnson&Johnson, Moderna lub Pfizer/BioNTech) i od daty tego szczepienia minęło co najmniej 21 dni, a ponadto:

  • w przypadku dwudawkowej szczepionki przeciw COVID-19 (AstraZeneca, Moderna lub Pfizer/BioNTech), nie minęło więcej niż 90 dni od daty podania pierwszej szczepionki, a druga dawka tego szczepienia nie była jeszcze podana,
  • w przypadku zaszczepionych drugą dawką dwudawkowej szczepionki przeciw COVID-19 (AstraZeneca, Moderna lub Pfizer/BioNTech) nie minęło więcej niż 12 miesięcy od daty podania pierwszej szczepionki,
  • w przypadku jednodawkowej szczepionki przeciw COVID-19 (Johnson&Johnson) nie minęło więcej niż 12 miesięcy od daty tego szczepienia,
  • w przypadku zaszczepionych jedną dawką szczepionki przeciw COVID-19 (AstraZeneca, Johnson&Johnson, Moderna lub Pfizer/BioNTech) od dnia pierwszego szczepienia minęło nie więcej niż 12 miesięcy, a ta dawka szczepionki została podana w terminie do 180 dni od chwili przebycia zachorowania na COVID-19.

Inne osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni odwiedziły wyłącznie państwa oznaczone kolorem zielonym (poza wyjątkami określonymi w § 7, § 8, § 9 Zarządzenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego Republiki Słowackiej podczas stanu zagrożenia zdrowia publicznego Nr 212/2021 z dnia 27 maja 2021 r. – informacja poniżej) podlegają kwarantannie w warunkach domowych lub hotelach kwarantannowych przez okres 14 dni, którą mogą zakończyć w momencie uzyskania przez nich negatywnego wyniku testu antygenowego lub RT-PCR na COVID-19, przy czym już w pierwszym dniu kwarantanny mogą poddać się tym testom.

Tagi: koronawirus przepisy Słowacja Tatry Słowackie turystyka


Powiązane artykuły