22 lut 2015

Zaginęli w Tatrach, trwają poszukiwania

Zaginęli w Tatrach, trwają poszukiwania

Ratownicy TOPR poszukują turystów, którzy zaginęli wczoraj w Tatrach.

 

Dwóch turystów z Małopolski wyruszyło wczoraj z Hali Gąsienicowej, z zamiarem przejścia przez przełęcz Zawrat do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Na miejsce jednak nie dotarli, nie wiadomo co się z nimi stało. Telefony zaginionych są poza zasięgiem.
 
W akcji bierze udział 13 ratowników oraz wykorzystywany przez TOPR policyjny śmigłowiec, który wystartował mimo silnego wiatru. Poszukiwania prowadzone są na bardzo rozległym terenie, obejmującym m.in. Halę Gąsienicową, Dolinę Pańszczycy, Dolinę Waksmundzką, Dolinę Roztoki i Dolinę Pięciu Stawów Polskich. Póki co nie natrafiono na żaden ślad w górach. Na parkingu w Brzezinach zlokalizowano natomiast samochód turystów.
 
Zaginieni to mężczyźni w średnim wieku, pochodzący z Małopolski. Jeden z nich to Vader Kalvin, doświadczony w wędrówkach po Tatrach. Od dawna udzielał się również na grupach tatrzańskich na Facebooku, stąd wielu z Was może kojarzyć jego osobę. Kontakt z Vaderem urwał się wczoraj ok. godziny 14. Znajomi zaginionego twierdzą, że na pewno poinformowałby o ewentualnej zmianie planów.
 
 

Jeżeli ktoś przebywał wczoraj w Tatrach i spotkał tego mężczyznę, proszony jest o kontakt z ratownikami TOPR (601100300) lub z Barbarą Musiał-Merkowską (606359342).

fot. Vader Kalvin/Facebook

Tagi: pomoc poszukiwania Tatry TOPR Vader Kalvin


Powiązane artykuły