22 sie 2015

Z Rysów na Hel, by pomóc chorej Klaudii. Nagłaśniamy akcję!

Z Rysów na Hel, by pomóc chorej Klaudii. Nagłaśniamy akcję!

Młodzi strażacy rozpoczęli rowerową podróż przez całą Polskę. W ten sposób chcą zebrać pieniądze na uratowanie wzroku 14-letniej Klaudii Kwiecińskiej.

 

Dziewczynka urodziła się w 6. miesiącu ciąży. Lekarze nie dawali jej żadnych szans na przeżycie, a jednak udało się. Od początku Klaudia borykała się jednak z wieloma problemami zdrowotnymi, z których najpoważniejsze dotyczyły widzenia. Życie dziewczynki to nieustająca walka o poprawę wzroku. Mimo młodego wieku ma za sobą m.in. dwa zabiegi krioterapii, laseroterapię, operację opasania gałki ocznej, operację usunięcia tarczycy, operację rogówki. Więcej na temat historii choroby Klaudii znajdziecie TUTAJ.

W 2013 r. dziewczynka wyjechała do Indii na leczenie komórkami macierzystymi, które pomogło na bliskie widzenie. „Kilka takich wyjazdów, najlepiej nie rozciągniętych w czasie, może pomoc Klaudii widzieć dość dobrze na 1m, a może nawet na 1,5m. Taka zmiana odmieni jej życie o 180 stopni.” – piszą rodzice Klaudii. Niestety, koszt jednego wyjazdu to 140 000 zł.

Czterech ambitnych studentów, podchorążych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej postanowiło zrobić coś, by nagłośnić sprawę Klaudii i przeprowadzić zbiórkę pieniędzy na jej leczenie. Wpadli na pomysł, że wejdą na Rysy, a następnie przejadą rowerem całą Polskę, docierając aż na Hel.

„Po marzenia na Hel” – film promujący wyprawę:

 

W piątek 21 sierpnia strażacy rozpoczęli swój niezwykły projekt, zdobywając najwyższy szczyt Polski. Po zejściu wsiedli na rowery, ruszając w kierunku Nowego Targu. Dziś kontynuują podróż, obecnie dotarli już do Wadowic.

Film z pierwszego dnia wyprawy:

 

Wszystkie informacje o akcji znajdziecie na stronie www.pomarzenianahel.pl

Aktualności śledzić można również profilu Po marzenia na Hel na Facebooku

 

Zachęcamy do wsparcia akcji i pomocy w jej nagłośnieniu!

 

JAK POMAGAĆ

 
Pierwszym sposobem jest wsparcie finansowe Fundacji Złotowianka.
 
Dane do przelewu:
Numer konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Nazwa odbiorcy: Fundacja Słoneczko
Adres: 77-400 Złotów, Stawnica 33A

 

z dopiskiem: 76/K Klaudia Kwiecińska
 
 
 
UDZIAŁ W AUKCJACH CHARYTATYWNYCH NA ALLEGRO
 
 
 
ROZPOWSZECHNIENIE AKCJI
 
„Jeżeli chcesz pomóc Klaudii odzyskać wzrok, pomóż nam dotrzeć do jak największej ilości osób i zebrać niezbędne pieniądze do przeprowadzenia operacji. Polub i udostepnij nasz Fanpage na Facebooku, udostępnij link do naszej strony www oraz opowiedz o akcji rodzinie i znajomym!” – zachęcają strażacy.
 
 
WSPARCIE OD FIRM
 
„Jeżeli prowadzisz firmę lub organizację koniecznie skontaktuj się z nami osobiście, w celu uzgodnienia szczegółów współpracy.
Oferujemy rozreklamowanie Twojego biznesu oraz wstawienie logotypu na stronę Facebook, stronę internetową oraz koszulki i rowery
Zapraszamy do współpracy!” – czytamy na stronie akcji.

 

Tagi: akcja charytatywna apel Hel podróż pomoc Rysy


Powiązane artykuły