19 wrz 2018

Z Krakowa pieszo na Kasprowy Wierch. W szczytnym celu

Z Krakowa pieszo na Kasprowy Wierch. W szczytnym celu

Gerard Banach chce przejść pieszo trasę z Krakowa na szczyt Kasprowego Wierchu, by pomóc w zbiórce pieniędzy dla 19-letniego Konrada.

 

Konrad to młody chłopak i całe życie przed nim. Pod koniec zeszłego roku ujawniła się u niego choroba. „Jest to neuropatia wzrokowa Lebera, która w fazie końcowej prowadzi do całkowitej ślepoty. Syn utracił 80% widzenia w obu oczach.” – pisze mama Sylwia Wątroba, mama Konrada, która na portalu Pomagam.pl założyła zbiórkę środków na leczenie syna.

Gerard Banach, znajomy rodziny, miłośnik Tatr i fotograf postanowił pomóc w nagłośnieniu akcji. „Aby wzmocnić apel o pomoc, w ten piątek wybieram się pieszo z Krakowa w Tatry na Kasprowy Wierch. Chcę pokonać ten dystans w 2-3 dni. Proszę, zaangażujcie wszystkich znajomych, by nagłośnić akcję. Chętnie przyjmę też jakieś pomysły na sponsoring, reklamę itp. Wszystko w temacie, by pomóc.” – pisze.

„Z mojej strony, każda osoba która wpłaci minimum 20 zł, weźmie udział w losowaniu wcześniej przedstawionego zdjęcia, które wydrukuję w formacie 60×40. Osoby które wpłacą powyżej 140 zł, otrzymają wyróżnienie na stronach biorących udział w akcji i również wezmą udział w losowaniu obrazu. Skąd takie liczby? Taka symbolika. Około 20 zł kosztuje bilet z Krakowa do Zakopanego a około 140 kilometrów będzie liczyła ta trasa. Oczywiście można być bardziej hojnym, do czego zachęcam. Warto pomagać. Wierzę, że dobro powraca. Aby pokazać, że Tatry mają moc pomagania, proszę wszystkich anonimów o wpis przy wpłacie „Tatry” (zamiast imienia i nazwiska) lub jeśli ktoś podpisuje się imiennie, również po tym dopisać – „Tatry”. Losowanie nagrody, będzie jednak mogło dotyczyć osób wymienionych z imienia i nazwiska lub instytucji, które można zlokalizować po profilu na Facebooku.” – informuje Gerard Banach. Szczegóły akcji znajdziecie na jego profilu na Facebooku.

Pod poniższym linkiem można natomiast licytować przedmioty lub przekazywać nowe na licytację dla Konrada:

Razem walczymy o wzrok Konrada. AUKCJE CHARYTATYWNE

fot. Jacek Mrugacz – Z aparatem przez Podhale

Tagi: Kasprowy Wierch Kraków pomoc zbiórka


Powiązane artykuły