05 gru 2014

Wolontariusze w Tatrzańskim Parku Narodowym

Wolontariusze w Tatrzańskim Parku Narodowym

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W Tatrzańskim Parku Narodowym wolontariat działa od 2007 roku. Łącznie wzięło w nim udział już ponad 1300 osób.

 

W 2014 roku w charakterze wolontariuszy pracowało w Tatrach blisko 400 osób. Do ich zadań należało m.in. sprzątanie szlaków, monitoring ruchu turystycznego, udostępnianie ekspozycji muzealnych, inwentaryzacja tatrzańskich zwierząt, a w sezonie letnim także informowanie i edukacja turystów na szlakach.
 
Wolontariuszy wspiera Milka. W tym roku wyposażyła ich w nową odzież służbową oraz wspomogła organizację szkoleń z ratownikami TOPR.
 
Wolontariuszem w Tatrzańskim Parku Narodowym może zostać każdy. Przez wolontariat w ostatnich latach „przewinęły się” zarówno osoby młode, jak i starsze. Miłośnicy gór z całej Polski, a także obcokrajowcy chcący poznać piękno Tatr.
 
Każdego miesiąca na stronie TPN pojawiają się nowe zadania dla wolontariuszy, do wykonania których można się zgłosić. Więcej informacji na temat wolontariatu w Tatrach znajdziecie pod adresem www.tpn.pl/wspieraj/wolontariat
 
Poniżej zamieszczamy kilka filmów autorstwa Bartka Solika, poświęconych wolontariuszom Tatrzańskiego Parku Narodowego:
 

fot. www.youtube.com

Tagi: Tatrzański Park Narodowy TPN wolontariat wolontariusze


Powiązane artykuły