23 cze 2016

Widok na Tatry z Krakowa – film dla wszystkich niedowiarków

Widok na Tatry z Krakowa – film dla wszystkich niedowiarków

To nagranie powinno uciszyć „ekspertów”, zarzucających autorom zdjęć Tatr wykonanych z Krakowa manipulację w programach graficznych.

 

Zdjęcia tatrzańskich szczytów wykonane z Grodu Kraka pojawiały się już na Tatromaniaku wielokrotnie. Za każdym razem nie brakuje oczywiście komentarzy posądzających ich autorów o fotomontaż i perfidne kłamstwo. Zwykle wygłaszane są przez osoby, które pojęcie o fotografii mają blade, a i lornetkę trzymali w rękach chyba dawno temu.

W Internecie znaleźć można ujęcia Tatr z bardziej odległych zakątków Polski, takich jak choćby Sandomierz czy Bieszczady (DOWÓD). Kraków nie powinien wzbudzać zatem szczególnej sensacji, a jednak wiele osób wciąż nie potrafi w to uwierzyć. Tymczasem w niektóre dni z najwyższych punktów w mieście tatrzańskie kolosy dostrzec można nawet gołym okiem, a warto pamiętać, że możliwości optyczne teleobiektywu czy lornetki są znacznie większe.

W ostatnią sobotę fotograf Paweł Krzan, prowadzący stronę www.krakow4u.pl przy okazji fotografowania tatrzańskich szczytów z Krakowa postanowił nagrać filmik potwierdzający, że widok jest rzeczywisty. Świetnie pokazuje on różnicę odbiorze Tatr przy zmianie ogniskowej obiektywu (150-600 mm). Zachęcamy do obejrzenia w trybie HD z włączonym dźwiękiem:

 

 

Więcej zdjęć Pawła Krzana przedstawiających widok na Tatry z Krakowa znajdziecie tutaj:

Tatry z Krakowa – zobacz niesamowite i prawdziwe (!) zdjęcia

Źródło: Facebook/krakow4u.pl

Tagi: dalekie obserwacje fotografia Kraków Tatry Tatry z Krakowa


Powiązane artykuły