08 sie 2014

W weekend poprawa pogody w Tatrach!

W weekend poprawa pogody w Tatrach!

Po serii pochmurnych i deszczowych dni los wreszcie uśmiechnie się do wypoczywających w Tatrach turystów. Zobacz prognozę pogody na nadchodzący weekend.

 

Już sobotni poranek zapowiada się słonecznie. Taka pogoda powinna utrzymać się przez cały dzień, stwarzając korzystne warunki do tatrzańskich wędrówek. Temperatura powietrza wahać się będzie pomiędzy 17 °C nad ranem do 22-23 °C w trakcie dnia na wysokości dolin i 12-14 °C w partiach szczytowych. Prognozy nie przewidują żadnych opadów deszczu, co z pewnością stanowić będzie miłą odmianę w stosunku do ostatnich dni. 

Także w niedzielę turystów przywitać powinno czyste niebo i wysokie temperatury od początku dnia (20 °C w dolinach, 13-14 °C na szczytach ). Z czasem zachmurzenie będzie wzrastać, a w godzinach popołudniowych możliwe są przelotne opady deszczu.

 

Screen ze strony www.weather-forecast.com

 

UWAGA:

Należy pamiętać, że po ostatnich deszczowych dniach szlaki mogą być śliskie, a w dolinach zalegać może dużo błota (zwłaszcza w Dolinie Olczyskiej, gdzie trwają prace związane z usuwaniem powalonych drzew). Podwyższony stan wody w potokach sprawił, że niektóre odcinki są podmokłe, w szczególności: Droga pod Reglami na odcinku Kiry-Siwa Polana oraz podejście na Iwaniacką Przełęcz od strony Doliny Chochołowskiej (www.tpn.pl/zwiedzaj)

Zalecamy ostrożność przy planowaniu trudniejszych tras oraz obserwowanie zmieniających się warunków pogodowych. 

Wszystkim wybierającym się w Tatry życzymy udanych i bezpiecznych wycieczek!

 

Zobacz więcej:

Prognoza dla Tatr Wysokich -> KLIK

Prognoza dla Kasprowego Wierchu -> KLIK

Prognoza dla Tatr Zachodnich (Wołowiec) -> KLIK

 

Tagi: pogoda prognoza pogody Tatry weekend


Powiązane artykuły