21 cze 2019

W Tatrach rusza HardaSuka – jeden z najtrudniejszych triathlonów na świecie!

W Tatrach rusza HardaSuka – jeden z najtrudniejszych triathlonów na świecie!

Już dziś w pod Tatrami i na samych szlakach startuje morderczy triathlon zwany wymownie HardąSuką.

 

„Myślisz więc, że jesteś z żelaza, bo udało Ci się ukończyć kiedyś jakiegoś Ajronmena czy InnegoMena? Nie jesteś! Sprawdź się z HardąSuką, która udowodni Ci czym jest PRAWDZIWA STAL. HardaSuka to najtrudniejsze wyzwanie, jakie sobie możesz wyobrazić.” – tak o zawodach piszą ich organizatorzy. I trudno się z nimi nie zgodzić. Uczestnicy najpierw przepłynąć muszą dystans 5 km w lodowatych wodach Zalewu Orawskiego, następnie pokonać rowerem pętlę dookoła Tatr (225 km), a na koniec przebiec praktycznie całą ich polską część od Doliny Chochołowskiej do Morskiego Oka (55 km). Całość to ponad 8 tysięcy metrów przewyższenia.

Rozpoczęcie zawodów będzie miało miejsce 21 czerwca o godzinie 16:00 w słowackiej miejscowości Slanicka Osada.

 

Trasa tegorocznej edycji HardejSuki przebiega następująco:

a. Odcinek pływacki o długości 5000 metrów w linii prostej, pomiędzy miejscem startu a metą odcinka znajdującą się w miejscowości Ustie nad Prehradou. Odcinek pływacki będzie nieoznakowany bojami, a zawodnicy będą nawigować na baner znajdujący się na mecie odcinka.

b. Odcinek rowerowy o długości 225 kilometrów i przewyższeniu ok. 3000 metrów, odbywający się na pętli okrążającej Tatry Polskie i Słowackie

(start odcinka – Chochołów – Poronin – Łysa Polana – Tatrzańska Łomnica – Liptowski Mikulasz – Zuberec – Chochołów – meta odcinka: Dolina Chochołowska)

c. Odcinek biegowy przebiegający przez główną grań Tatr o długości 55 kilometrów i przewyższeniu ok. 5000 metrów

(start odcinka Dolina Chochołowska – Wołowiec – Jarząbczy Wierch – Ornak – Schronisko na Hali Ornak – Czerwone Wierchy – Kasprowy Wierch – Schronisko Murowaniec na Hali Gąsienicowej – Krzyżne – Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów – Świstówka – meta odcinka i meta zawodów: Schronisko przy Morskim Oku)

 

Film z jednej z poprzednich edycji HardejSuki:

Tagi: bieganie HardaSuka pływanie rower sport triathlon


Powiązane artykuły