25 maj 2015

W Tatrach mokro i ślisko, niektóre szlaki podtopione

W Tatrach mokro i ślisko, niektóre szlaki podtopione

„Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są niekorzystne” – ostrzegają pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

 

Pogoda nie rozpieszcza turystów przebywających pod Tatrami. Za nami kilka chłodnych, deszczowych dni. Również dzisiaj nad górami zbierają się chmury, z których spodziewać się można kolejnych opadów. 

„Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są niekorzystne. Szlaki przy intensywnych opadach deszczu są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Szczególnie dużo błota jest w Dolinie Olczyskiej i Starorobociańskiej. Z powodu podwyższonego stanu wody w potokach niektóre szlaki są podtopione. Na Ścieżce nad Reglami między Doliną Białego a Kalatówkami uszkodzony jest mostek. Prosimy o ostrożność przy jego przechodzeniu.” – czytamy w dzisiejszym komunikacie turystycznym Tatrzańskiego Parku Narodowego.

„W wyższych partiach Tatr na znacznych odcinkach szlaków panują warunki zimowe. Śnieg na szlakach jest twardy i oblodzony, a miejscami grząski i przepadający. Mgła i padający deszcz ograniczają widoczność i utrudniają orientację w terenie.
W Dolinie Olczyskiej, Małej Łąki, Starorobociańskiej oraz w Dolinie Chochołowskiej trwa zrywka drewna. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń pracowników Parku. Z powodu remontów szlaków utrudnienia występują również na odcinkach Polana Zahradziska – Przysłop Miętusi oraz Rusinowa Polana – Palenica Białczańska.”
 
Deszczowo będzie także jutro, poprawy pogody i nieco słońca możemy się spodziewać dopiero w drugiej połowie tygodnia.
 
Źródło: www.tpn.pl, fot. www.kamery.topr.pl

Tagi: pogoda Tatry TPN warunki


Powiązane artykuły