07 gru 2014

Uwaga na fałszywe kwatery pod Tatrami!

Uwaga na fałszywe kwatery pod Tatrami!

Zakopiańska policja ostrzega przed oszustami, którzy jak co roku oferują turystom fałszywe kwatery. Wyszukując obiekty noclegowe pamiętajmy, aby jak dokładniej je sprawdzić.

 
Zamieszczamy apel, jaki do turystów wystosował asp. Roman Wieczorek,  rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem:
 
„Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, Sylwester i ferie zimowe. Czas najwyższy dokonać rezerwacji jednej z wielu dostępnych kwater pod Giewontem. Uważajmy jednak na fałszywe kwatery gdyż, takie już pojawiły się w sieci.
 
Przestrzegamy przed fikcyjnymi kwaterami i apelujemy jednocześnie do turystów o sprawdzenie gdzie się wybieramy. Niektóre pensjonaty i pokoje gościnne można sprawdzić na stronie Urzędu Miasta Zakopane w zakładce „sprawdź kwaterę”. Można również samodzielnie sprawdzić w Internecie czy taki obiekt tam się znajduje przy pomocy wielu dostępnych programów oferujących mapy i zdjęcia budynków. Sprawdzajmy na stronie z ofertą czy znajduje się tam telefon stacjonarny oraz imię i nazwisko właściciela a przede wszystkim nr konta bankowego. 
 
Strony na których nie możemy znaleźć żadnych informacji z wyjątkiem numeru telefonu już mogą wydawać się podejrzane. Miejsce do którego się wybieramy zawsze warto sprawdzić w internecie, czy posiada już jakieś komentarze. Warto sprawdzać forum na którym turyści wymieniają się opiniami na temat obiektów noclegowych. Może już ktoś tam był i poleca nam ten obiekt. Podejrzanie niska cena powinna od razu wzbudzić naszą czujność. Oszuści z reguły próbują zebrać jak najwięcej zaliczek od potencjalnych klientów, dokonują rezerwacji widmo często w tym samym terminie i uciekają z pieniędzmi. 
 
Zaliczkę wpłacaj jedynie na konto bankowe z właściwymi danymi. Każda propozycja alternatywnych form przelania zaliczki (np. Western Union) powinna wzbudzić nasze podejrzenia. Po wpłaceniu zaliczki należy zachować dowód wpłaty oraz historię e-maili. To wszystko może pomóc w ustaleniu sprawcy oszustwa. sprawdzaj dokładnie adres. Czasami oszuści, podają lokalizację kwatery nie wiedząc, że takie miejsce istnieje”.

Tagi: apel bezpieczeństwo noclegi oszustwo policja Zakopane


Powiązane artykuły