06 gru 2014

TPN ostrzega: utrudnienia na trasie wokół Morskiego Oka

TPN ostrzega: utrudnienia na trasie wokół Morskiego Oka

W Tatrach panują warunki zimowe. Oblodzenia występują nie tylko w partiach szczytowych, lecz również niżej, m.in. przy Morskim Oku.

 

„Na obejściu dookoła Morskiego Oka występują znaczne utrudnienia przy Czarnostawiańskiej i Dwoistej Siklawie, gdzie zamarznięta woda wręcz uniemożliwia przejście na tym odcinku szlaku bez raków.” – informuje w dzisiejszym komunikacje turystycznym Tatrzański Park Narodowy.

Dodatkowe utrudnienia w ruchu turystycznym powodować mogą prace remontowe, prowadzone obecnie na wielu szlakach. Mają one miejsce w Dolinie Małej Łąki (do Wielkiej Polany), na drodze w Dolinie Kościeliskiej, w rejonie wejścia do Jaskini Mylnej, w Dolinie Starorobociańskiej, na drodze do Wiktorówek i na odcinku Palenica Białczańska – Rusinowa Polana. TPN prosi o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń pracowników wykonujących ww. prace.

Dodatnie temperatury w ostatnich dniach sprawiły, że pokrywa śnieżna w Tatrach nieco stopniała. Powyżej granicy lasu przebieg szlaków nadal może być jednak niewidoczny. W wielu miejscach należy być wyposażonym w sprzęt zimowy – raki i czekan.

Źródło: www.tpn.pl, fot. www.kamery.topr.pl

 

Tagi: bezpieczeństwo Morskie Oko pogoda Tatry TPN turystyka warunki


Powiązane artykuły