23 lut 2015

TOPR wznawia poszukiwania zaginionych turystów

TOPR wznawia poszukiwania zaginionych turystów

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego nadal szukają dwóch mężczyzn, którzy zaginęli w sobotę w Tatrach.

 

Przypomnijmy, że poszukiwani to dwaj mężczyźni w średnim wieku. Najprawdopodobniej wyruszyli w sobotę z Hali Gąsienicowej z zamiarem przejścia przez przełęcz Zawrat do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Na miejsce jednak nie dotarli, nie wiadomo co się z nimi stało. Kontakt z turystami urwał się ok. godziny 14, później ich telefony znajdowały się poza zasięgiem.

Akcję poszukiwawczą ratownicy TOPR rozpoczęli jeszcze w sobotę późnym wieczorem. Sprawdzono miejsca potencjalnego noclegu mężczyzn, jednak bez rezultatu. Dziś od samego rana w akcji brało udział kilkunastu ratowników oraz wykorzystywany przez TOPR policyjny śmigłowiec, który wystartował mimo silnego wiatru. 
 
Na parkingu w Brzezinach zlokalizowano należący do turystów samochód. W górach poszukiwania prowadzone były na bardzo rozległym terenie, obejmującym m.in. Halę Gąsienicową, Dolinę Pańszczycy, Dolinę Waksmundzką, Dolinę Roztoki i Dolinę Pięciu Stawów Polskich. Niestety, mimo tak szeroko zakrojonej akcji nie udało się trafić na ślad zaginionych. Po godzinie 16 poszukiwania zostały zawieszone.
 
Dziś ratownicy wznowili akcję poszukiwawczą. W oparciu o napływające do centrali informacje wytypowano nowe rejony do sprawdzenia. Wczoraj TOPR opublikowało także zdjęcia zaginionych z prośbą o pomoc od osób, które mogły spotkać ich w sobotę w górach: 
 
„Apelujemy do osób, które wędrowały w dniu 21.02.2015 (sobota) w Tatrach Wysokich, w rejonie Hali Gąsienicowej, Orlej Perci, dol. Pięciu Stawów Polskich, Morskiego Oka i spotkali poszukiwanych turystów o pilny kontakt z TOPR-em, tel 18 20 63 444 lub 601 100 300”
 
 
O nowych faktach dotyczących poszukiwań będziemy Was informować na bieżąco.
 

Tagi: akcja poszukiwania ratownictwo TOPR


Powiązane artykuły