24 lut 2015

TOPR wznawia poszukiwania turystów!

TOPR wznawia poszukiwania turystów!

Ratownicy TOPR zadecydowali o wznowieniu poszukiwań dwóch turystów, którzy w sobotę zaginęli w Tatrach.

 

Decyzja o kontynuowaniu akcji poszukiwawczej zapaść miała dopiero dziś rano, zależnie od panujących warunków pogodowych. W tej chwili na szczęście pozwalają one na prowadzenie działań w terenie. Ratownicy najprawdopodobniej dalej będą szukać w rejonie Dolinki Pustej, gdzie znajdują się trzy lawiniska. Wczorajsze sprawdzanie części tego terenu nie przyniosło rezultatu.

To własnie u progu Dolinki Pustej (odnogi Doliny Pięciu Stawów Polskich) zaginieni byli widziani po raz ostatni. Bardzo możliwe, że po dojściu do Doliny Pięciu Stawów postanowili wrócić przez Kozią Przełęcz na stronę Hali Gąsienicowej, a następnie zejść szlakiem do Brzezin, gdzie zostawili samochód. Choć obecnie wydaje się to najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem, nie można oczywiście wykluczyć innych scenariuszy.

Jeden z zaginionych turystów miał czarną kurtkę i czerwony plecak, drugi zaś pomarańczowy plecak. Ktokolwiek widział w sobotę w górach tych mężczyzn, proszony jest o pilny kontakt z ratownikami TOPR pod numerem telefonu: 18 20 63 444 lub 601 100 300.

 

Zdjęcia zaginionych wykonane w okolicach Zawratu:

 

fot. Agnieszka Ziembińska

Czekamy na kolejne doniesienia w tej sprawie.

Tagi: Dolinka Pusta poszukiwania ratownictwo TOPR


Powiązane artykuły