25 maj 2023

TOPR prowadzi poszukiwania turystów z Warszawy. Nocowali w schronisku Murowaniec

TOPR prowadzi poszukiwania turystów z Warszawy. Nocowali w schronisku Murowaniec
fot. Tatry i My

Ratownicy TOPR włączyli się w poszukiwania małżeństwa z Warszawy, które przyjechało 2 dni temu w Tatry i nie daje znaku życia.

 

Poszukiwani mieszkańcy Warszawy to 44-letnia Aneta Jagła oraz 49-letni Adam Jagła. W nocy z 20 na 21 maja opuścili swoje mieszkanie, zostawiając w nim synów w wieku 15 i 17 lat. Rano przeczytali oni list o treści: „Chłopcy, jesteście dzielni. Poradzicie sobie w życiu. Jesteśmy z was dumni”.

Nie wiadomo jakimi motywami kierowali się rodzice. Wiadomo natomiast, że przybyli w Tatry i w nocy z 22 na 23 maja nocowali w schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Od tego momentu ślad po nich zaginął.

fot. materiały Policji

 

W poszukiwania włączyła się najpierw zakopiańska policja, a na jej prośbę dziś również ratownicy TOPR. Patrolują oni z pokładu śmigłowca rejon Hali Gąsienicowej i szlaku z Murowańca do Brzezin. Jak informuje ratownik dyżurny Kamil Suder, to właśnie na nim widziano poszukiwane małżeństwo z Warszawy.

Wszystkie osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat miejsca pobytu zaginionych lub widziały te osoby w ostatnim czasie proszone są o pilny kontakt z oficerem dyżurnym mokotowskiej Policji przy ul. Malczewskiego 3/5/7 lub najbliższą jednostką Policji lub numerem alarmowym 112.

Tagi: Hala Gąsienicowa Murowaniec policja poszukiwania TOPR zaginięcie


Powiązane artykuły