05 mar 2019

Ten przewodnik prowadzi wycieczki za darmo. Dobrowolne wpłaty idą w całości na cel charytatywny

Ten przewodnik prowadzi wycieczki za darmo. Dobrowolne wpłaty idą w całości na cel charytatywny

Zachęcamy do udziału w niezwykłym cyklu wycieczek po Tatrach z Przemysławem Sobczykiem.

 

Centrum skiturowe Yurtabar zainicjowało niesamowity projekt skierowany do miłośników aktywnego spędzania czasu w górach. Założenie jest proste: idziesz na wycieczkę z przewodnikiem, za którą nie pobiera on żadnych opłat. Dobrowolne wpłaty od uczestników za udział i sprzęt przeznaczane są w całości na Misje o. Franciszkanów.

Wycieczki prowadzi przewodnik tatrzański, biegacz górski i narciarz skiturowy Przemysław Sobczyk, od lat biorący udział w zawodach. „Dobrowolna wpłata wpisuje się w myśl 'każdą zupę można rozwodnić’, czyli Ty też możesz się podzielić z potrzebującymi” – uważa.

W trwającym sezonie zimowym wycieczki mają charakter skiturowy. Ze względu na czas i trudności techniczne przeznaczone są dla osób średniozaawansowanych, które poruszały się już po Tatrach na nartach skiturowych. „W planie są jednak również wycieczki piesze oraz biegowe, wszakże pomagać można cały rok” – mówi Przemek Sobczyk.

Na wycieczki zapisywać się można pod postem na stronie Yurtabar na Facebooku, w wydarzeniu utworzonym na dany weekend. Na najbliższą sobotę zaplanowane jest wyjście na Krzyżne.

Gorąco zachęcamy do udziału w tej szczytnej inicjatywie!

fot. Paweł Dutka

Tagi: narciarstwo pomoc skitury wycieczka Yurtabar


Powiązane artykuły