27 lis 2014

Tatrzańskie stawy zamarzają, na Kasprowym -10°C

Tatrzańskie stawy zamarzają, na Kasprowym -10°C

Zima w Tatrach nie odpuszcza. Część zbiorników wodnych jest już skuta lodem, w przypadku pozostałych jest to chyba kwestia czasu.

 

Na internetowych kamerach widzimy, że zamarzły już jeziora w Zielonej Dolinie Gąsienicowej, a także Przedni Staw Polski. Lodu nie ma jeszcze na największych zbiornikach w polskich Tatrach – Morskim Oku i Wielkim Stawie Polskim. Biorąc jednak pod uwagę utrzymujące się minusowe temperatury, wkrótce sytuacja powinna ulec zmianie.

Na szczycie Kasprowego Wierchu termometry wskazują obecnie -10,1°C, -7°C jest w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, a -6,6°C nad Morskim Okiem.

 

Aktualny widok na Dolinę Pięciu Stawów Polskich, fot. www.kamery.topr.pl

 

Planując wycieczki turystyczne należy pamiętać, że w Tatrach panują zimowe warunki. „Na szlakach leży ok. 10 cm świeżego śniegu, na znacznych odcinkach szlaki sa oblodzone. Część szlaków nie jest przetarta, a ich torowanie utrudnia i wydłuża wędrówkę. Używanie kijków narciarskich znacznie ułatwia chodzenie. Powyżej górnej granicy lasu  warunki są trudne. Szlaki zasypane są śniegiem, pod którym występują oblodzenia, a ich przebieg może być niewidoczny.” – informuje Tatrzański Park Narodowy.

Tagi: jeziora pogoda śnieg stawy Tatry warunki zima


Powiązane artykuły