13 lip 2019

Tak parkują kierowcy na drodze do Morskiego Oka. Policja wlepia mandaty

Tak parkują kierowcy na drodze do Morskiego Oka. Policja wlepia mandaty

Kierowcy zostawiają samochody po obu stronach drogi, uniemożliwiając płynną jazdę dwoma pasami.

 

Nikogo nie dziwi już chyba fakt, że parkingi na Palenicy Białczańskiej zapełniają się bardzo szybko. Chętnych na podbój okolic Morskiego Oka czy Doliny Pięciu Stawów Polskich jest znacznie więcej niż miejsc parkingowych. Kierowcy zostawiają więc samochody na poboczu drogi prowadzącej od Wierchu Porońca w kierunku Łysej Polany.

Niestety, pojazdy zaparkowane po obu stronach jezdni blokują często płynny ruch w obu kierunkach, szczególnie w przypadku nadjeżdżających z naprzeciwka busów lub autokarów. Tworzą się więc olbrzymie zatory, a przejazd tym odcinkiem w szczycie sezonu przypomina często istny armagedon.

Tylko podczas zeszłego tygodnia policyjny patrol zostawił łamiącym przepisy kierowcom 170 wezwań na komendę. Ci, którzy się na niej stawili, otrzymali mandat w wysokości 100 zł i 1 punkt karny, pozostali zostaną namierzeni i ukarani. Jeśli ruszacie na szlak z Palenicy Białczańskiej, pamiętajcie aby stawić się na niej wczesnym rankiem. W późniejszych godzinach zalecamy korzystanie z transportu publicznego.

fot. Janek Karpiński

Tagi: Łysa Polana Morskie Oko Palenica Białczańska parkowanie samochód transport Wierch Poroniec


Powiązane artykuły