17 lip 2014

Szukali go cały dzień. Cały i zdrowy poszedł na Słowację…

Szukali go cały dzień. Cały i zdrowy poszedł na Słowację…

Od rana ratownicy TOPR poszukiwali zaginionego mężczyzny w rejonie Orlej Perci. Odnalazł się cały i zdrowy. Okazało się, że nie informując nikogo wybrał się na wycieczkę w Tatry Słowackie.

 

10 ratowników TOPR brało dziś udział w akcji poszukiwawczej turysty, który nie wrócił na noc do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Niestety, nie zostawił informacji o celach swojej wędrówki. Około godziny 11 rozpoczęto poszukiwania z użyciem policyjnego śmigłowca, który zastępuje przekazaną do remontu maszynę TOPR. Część ratowników przetransportowano w rejon Świnicy i Zawratu, pozostali przeczesywali podnóże ścian i okolice Doliny Pięciu Stawów Polskich. Akcja przebiegała ona w trudnych warunkach, przy burzy i opadach deszczu. 

Po południu mężczyzna cały i zdrowy wrócił do schroniska. Jak się okazało, poszedł na długą wycieczkę na słowacką stronę Tatr.

Apelujemy, aby ZAWSZE informować o górskich planach (i ich zmianach) rodzinę, znajomych czy obsługę schroniska. Ułatwi to szybsze przybycie ratowników w razie wypadku lub pomoże zapobiec niepotrzebnej akcji TOPR.

Dziś od rana ratownicy poszukiwali dwójki turystów w rejonie Rysów. Jak się okazało, zeszli oni na stronę słowacką i przez ograniczony zasięg nie mieli możliwości poinformować od razu znajomego. Więcej o akcji czytaj tutaj.

 

Źródło: www.rmf.fm

Tagi: poszukiwania Tatry TOPR turyści


Powiązane artykuły