16 wrz 2023

„Szerpowie Nadziei” – kiedy fala dobra i radości zalewa Tatry (FILM)

„Szerpowie Nadziei” – kiedy fala dobra i radości zalewa Tatry (FILM)

Zobaczcie film dokumentujący tegoroczną edycję akcji „Szerpowie Nadziei”, najpiękniejszej tatrzańskiej inicjatywy.

 

„Uszczęśliwianie innych jest marzeniem ludzi szczęśliwych.” – to motto Szerpów, czyli ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas, środki i energię, aby zabrać na górskie szlaki tych, którzy samodzielnie nie byliby w stanie się na nich znaleźć. „Skarby” to osoby z niepełnosprawnością ruchową lub intelektualną, zarówno dzieci jak i dorośli.

W tym roku, w 3. edycji akcji Szerpowie Nadziei wzięło udział blisko 500 uczestników, w tym aż 135 Skarbów. Na początku września wyprawy ruszyły m.in. na  Rusinową Polanę, Gęsią Szyję, Kasprowy Wierch, Kościelec, a nawet Rysy. Trudno oddać słowami jak duża logistyka, ale przede wszystkim jak olbrzymie pokłady empatii i miłości do bliźniego kryją się za całą akcją.

Marian Czesak, prowadzący na Youtube kanał „Marian na Spontanie” zrealizował rewelacyjny film z tegorocznego wydarzenia. Jak sam przyznaje, montaż pochłonął około 50 godzin, ale efekt końcowy wspaniale oddaje charakter „Szerpów Nadziei”. Zobaczcie i podawajcie proszę dalej, niech jak najwięcej ludzi dowie się o najpiękniejszej tatrzańskiej inicjatywie:

Tagi: akcja film pomoc Szerpowie Nadziei


Powiązane artykuły