18 mar 2019

„Stoję za Tobą” – pierwszy, niezależny film grozy z kluczową akcją osadzoną w Tatrach

„Stoję za Tobą” – pierwszy, niezależny film grozy z kluczową akcją osadzoną w Tatrach

Prezentujemy krótką zapowiedź filmu, do którego zdjęcia realizowane były w dużej mierze na terenie Tatr.

 

Polskie Tatry stały się tłem wydarzeń w amatorskim, pełnometrażowym horrorze psychologicznym w reżyserii Jakuba Mateusza Borunia. Chociaż od TPN-u twórca uzyskał zgodę na realizację zdjęć, których świadkiem nieraz bywali przechodni turyści, niekomercyjny projekt filmowy powstawał nieco w tajemnicy, jeszcze w 2018 roku. Film ma wpisywać się w niesztampowe kino grozy, stanowiąc również swoistą opowieść o stracie, odpowiedzialności i psychologicznej walce w radzeniu sobie ze śmiercią bliskiej osoby. Celem twórców jest zaintrygowanie oraz zaskoczenie widzów zagadkową fabułą. Reżyser-amator ma nadzieję, że „Stoję za tobą” będzie oryginalną propozycją w niezależnym kinie, zwłaszcza, że horror w polskiej kinematografii to gatunek niemal obcy, a przecież z potencjałem na ciekawą opowieść. Warto wspomnieć, że same Tatry rzadko kiedy pojawiają się na ekranie, a nigdy wcześniej nie były obecne w takim kinie grozy. „Stoję za tobą” zabierze widza w głąb narastającego obłędu młodego mężczyzny, któremu po 3 tygodniach ledwo udało się wydostać z jaskini położonej gdzieś w zakątku Tatr. Sęk w tym, że nie był tam sam…

Miejsca, które stały się filmowymi bohaterami to m.in. rozmaite krajobrazy Hal i Dolin, panoramy Zakopanego, Wąwóz Kraków, jaskinie w Dolinie Kościeliskiej, Hala Stoły, Dolina Małej Łąki wraz z Halą Kondratową, wybrane schroniska oraz Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem.

Film, po premierowym pokazie prasowym w Szczecinie (najpewniej w maju), ruszy w podróż po wybranych festiwalach filmowych na terenie naszego kraju oraz za granicą. Po tym okresie twórcy będą chcieli udostępnić go w sieci.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalny Fanpage filmu:

https://www.facebook.com/creepingout

Tagi: film kinematografia Tatry


Powiązane artykuły