04 lis 2019

„Stary niedźwiedź mocno śpi. Nie chcemy Sylwestra pod Wielką Krokwią” – PODPISZ PETYCJĘ online

„Stary niedźwiedź mocno śpi. Nie chcemy Sylwestra pod Wielką Krokwią” – PODPISZ PETYCJĘ online

W sieci pojawiła się petycja, będąca głosem sprzeciwu wobec organizacji imprezy sylwestrowej pod Wielką Krokwią.

 

Dotychczas koncerty odbywały się na Równi Krupowej. W tym roku organizatorzy chcą, by impreza została przeniesiona pod Wielką Krokiew. Taka lokalizacja budzi sporo kontrowersji i głosów sprzeciwu. Stadion znajduje się bowiem znacznie bliżej Tatr i terenów chronionych, a co za tym idzie zwierząt, które zapadły w sen zimowy.

„Sylwester pod Krokwią w Zakopanem łączy się z potężnym hałasem. Wybuchy petard, ogni sztucznych, muzyka płynąca z ogromnych głośników wybudzi i wystraszy tatrzańską zwierzynę. W górach, tuż obok skoczni, niedźwiedzie mają swoje gawry. Istnieje poważne ryzyko, że się obudzą. Konsekwencje tego mogą być nieobliczalne.

Teren skoczni może pomieścić nie więcej jak 25 tys. osób. Tymczasem na sylwestrowe koncerty przychodzi w Zakopanem ok. 60 tys. osób. Hałas jaki towarzyszy imprezie sylwestrowej jest nieporównywalnie większy od tego, jaki znamy z imprez sportowych organizowanych na Wielkiej Krokwi.

Prosimy władze Zakopanego oraz władze Telewizji Polskiej o odstąpienie od pomysłu organizacji imprezy sylwestrowej w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego.” – czytamy w opisie petycji, którą można podpisać pod poniższym linkiem:

PODPISZ PETYCJĘ

fot. Tomek Marciniak

Tagi: impreza petycja protest przyroda sylwester TPN Wielka Krokiew Zakopane


Powiązane artykuły