05 paź 2014

Słoneczna niedziela w Tatrach

Słoneczna niedziela w Tatrach

Od rana w górach piękna pogoda. Jak długo poświeci słońce?

 

Niedziela w Tatrach zapowiada się znakomicie. Jest słonecznie, choć już chłodno. Na Kasprowym Wierchu temperatura wynosi 2°C, nad Morskim Okiem jest to 4,5°C. W godzinach popołudniowych zachmurzenie może wzrosnąć.

„Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są dość dobre. W części reglowej w godzinach rannych szlaki są śliskie i mokre, a na odcinkach leśnych błotniste, i w miejscach zacienionych takie pozostają przez cały dzień. Szczególnie dużo błota jest w Dolinie Olczyskiej i Starorobociańskiej oraz na innych szlakach, gdzie trwa wywóz drewna. W partiach graniowych i szczytowych Tatr Wysokich (powyżej 2000 m n.p.m.) na szlakach miejscami leży cienka warstwa śniegu, a w wielu miejscach występują oblodzenia.

W związku z remontem szlaków niewielkie utrudnienia występują na odcinkach: Wyżnia Przełęcz Kondracka – Kopa Kondracka, Rusinowa Polana – Gęsia Szyja oraz na Drodze pod Reglami na odcinku Dolina Kościeliska – Gronik.” – informuje na swojej stronie Tatrzański Park Narodowy.
 
Prognozy długoterminowe przewidują korzystne warunki pogodowe przez następne kilka dni. Przynajmniej na początku przyszłego tygodnia nie powinno padać, a świecące słońce pozwoli delektować się pięknem tatrzańskiej jesieni.

 

Niedziela w Tatrach na kamerach TOPR:

fot. www.kamery.topr.pl

Tagi: pogoda Tatry TOPR turystyka warunki


Powiązane artykuły